„Regulamin”
- §1 Postanowienia ogólne
- §2 Definicje
- §3 Usługi świadczone drogą elektroniczną
- §4 Platforma
- §5 Rejestracja Konta na Platformie
- §6 Zakup Subskrypcji
- §7 Wtyczka SuperMemo
- §8 MediChat
- §9 Odstąpienie od Umowy przez Konsumenta
- §10 Warunki użytkowania Platformy
- §11 Reklamacje
- §12 Prawa autorskie
- §13 Postanowienia końcowe
- ZAŁĄCZNIK nr 1
Postanowienia ogólne
- Właścicielem i administratorem internetowej platformy medycznej pod nazwą „Medico PZWL”, funkcjonującej pod adresem: http://medico.pzwl.pl („Platforma”), jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02- 460), ul. Gottlieba Daimlera 2, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XIV Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000067444, NIP: 5260152235, o kapitale zakładowym w wysokości 4.250.606 PLN (wpłaconym w całości).
- Z PWN można się skontaktować poprzez:
- listownie na adres siedziby: ul. Gottlieba Daimlera 2, 02-460 Warszawa;
- adres poczty elektronicznej: bok@medico.pzwl.pl,
- numery telefonu: +48 509-842-401 lub 22 695-45-42.
- Dane wskazane w ust. 2 powyżej służą także jako punkt kontaktowy dla organów państw członkowskich, Komisji i Rady Usług Cyfrowych, w związku z uprawieniami nadanymi przez Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2022/2065 z dnia 19 października 2022 r. w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz zmiany dyrektywy 2000/31/WE (akt o usługach cyfrowych) (Tekst mający znaczenie dla EOG). Kontakt może odbywać się w języku polskim oraz angielskim.
- Regulamin określa warunki i zasady funkcjonowania Platformy oraz prawa i obowiązki Użytkowników. Platforma dostępna jest również za pośrednictwem urządzeń mobilnych.
- Treść Regulaminu znajduje się na Platformie pod adresem: https://medico.pzwl.pl/regulamin. Regulamin jest udostępniany Użytkownikowi nieodpłatnie w formie, która umożliwia jego pozyskanie, odtwarzanie i utrwalanie.
- Z Biurem Obsługi Klienta można się skontaktować pod adresem e-mail: bok@medico.pzwl.pl lub pod numerem telefonu: +48 509-842-401 lub 22 695-45-42. BOK czynne jest w godzinach 8-17.
Definicje
- BOK – Biuro Obsługi Klienta PWN, dostępne pod adresem e-mail bok@medico.pzwl.pl – całą dobę i pod numerem telefonu +48 509-842-401 lub 22 695-45-42 w godzinach 8-17.
- Klient – osoba fizyczna, osoba prawna, jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej, która zawiera z PWN umowę o dostęp do Platformy dla Współpracowników. Zasady zawierania umów o Subskrypcję przez Klientów określone są w Ogólnych Warunkach Umowy.
- Konsument – pełnoletnia osoba fizyczna, posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych, dokonująca zakupów w Platformie w zakresie niezwiązanym bezpośrednio z jej działalnością gospodarczą lub zawodową lub pełnoletnia osoba fizyczna, posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych, dokonująca zakupów w Platformie w zakresie związanym bezpośrednio z jej działalnością gospodarczą, gdy z treści tej umowy wynika, że nie posiada ona dla klienta charakteru zawodowego, wynikającego w szczególności z przedmiotu wykonywanej przez niego działalności gospodarczej, udostępnionego na podstawie przepisów o Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej.
- Konto – indywidualny dla każdego Użytkownika panel, uruchomiony na jego rzecz przez PWN, po dokonaniu przez Użytkownika Rejestracji.
- Moderacja – działania podejmowane przez PWN, mające na celu wykrywanie, identyfikowanie i zwalczanie Niedozwolonych Treści, w tym środki wdrażane przez PWN, które wpływają na ich dostępność, widoczność i osiągalność Niedozwolonych Treści, w szczególności ograniczenie dostępu do Niedozwolonych Treści lub ich usunięcie, lub które wpływają na możliwość przekazywania takich informacji przez Użytkowników, w szczególności zawieszenie lub usunięcie Konta oraz zablokowanie Użytkownikowi możliwości korzystania z Platformy.
- Niedozwolone Treści – Treści Użytkownika zabronione przez powszechnie obowiązujące przepisy prawa, w tym m.in. propagujące przemoc lub naruszające dobra osobiste i inne prawa osób trzecich lub Treści niezgodne z Regulaminem.
- Prawa konsumenta – ustawa o prawach konsumenta z dnia 30 maja 2014 roku (Dz.U. z 2020 r. poz. 287 ze zm.)
- PWN – Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. Gottlieba Daimlera 2, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XIV Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000067444, NIP: 5260152235, adres poczty elektronicznej: bok@medico.pzwl.pl, numer telefonu: +48 509-842-401 lub 22 695-45-42, o kapitale zakładowym w wysokości 4.250.606 PLN (wpłaconym w całości).
- Regulamin – niniejszy regulamin.
- Subskrypcja – usługa świadczona drogą elektroniczną, dostępne w Platformie abonamenty uprawniające do korzystania z Platformy. Subskrypcja może być zakupiona na czas oznaczony lub na czas nieoznaczony. Lista aktualnie dostępnych abonamentów znajduje się na Platformie.
- Treści – materiały i/lub informacje przechowywane i udostępnione przez PWN w ramach Platformy na żądanie Użytkownika, w szczególności opinie, komentarze, posty, zalecenia dla pacjenta.
- Treść Cyfrowa – Treści wytwarzane i dostarczane w postaci cyfrowej niezapisane na materialnym nośniku, dostarczane w ramach Subskrypcji przez PWN za pośrednictwem Platformy na rzecz Użytkownika, za zapłatą ceny.
- Umowa – oznacza umowę o dostarczanie treści cyfrowych, świadczenie usług cyfrowych lub umowę o świadczenie usług.
- Usługa – usługi świadczone przez PWN drogą elektroniczną za pośrednictwem Platformy, uregulowane Regulaminem.
- Usługa Cyfrowa – usługa dostarczana w ramach Subskrypcji przez PWN za pośrednictwem Platformy na rzecz Użytkownika za zapłatą ceny, pozwalająca Użytkownikowi na:
- wytwarzanie, przetwarzanie, przechowywanie lub dostęp do danych w postaci cyfrowej,
- wspólne korzystanie z danych w postaci cyfrowej, które zostały przesłane lub wytworzone przez Użytkownika lub innych użytkowników tej usługi,
- inne formy interakcji za pomocą danych w postaci cyfrowej.
- UŚUDE – ustawa o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 roku (Dz. U. z 2020 r. poz. 344 ze zm.).
- Użytkownik – pełnoletnia osoba fizyczna, posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych, korzystająca z Platformy, zakładająca Konto jako użytkownik indywidualny i dokonująca samodzielnego zakupu Subskrypcji lub korzystająca z Platformy na podstawie zaproszenia w związku z umową zawartą przez Klienta.
- Współpracownicy – współpracownicy, zleceniobiorcy lub podwykonawcy, którym Klient – w ramach kompetencji do zarządzania udzieloną licencją – przyznaje prawo do korzystania z Platformy w jego imieniu i na jego rzecz, tj. na wewnętrzne potrzeby własne Klienta.
Usługi świadczone drogą elektroniczną
- PWN jest usługodawcą usług świadczonych drogą elektroniczną w rozumieniu UŚUDE. Regulamin stanowi jednocześnie regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną w rozumieniu art. 8 UŚUDE.
- Za pośrednictwem Platformy, PWN świadczy następujące Usługi:
- Konto,
- zakup Subskrypcji,
- Newsletter,
- opinie,
- dostarczanie Treści Cyfrowych,
- Usługi Cyfrowe,
- Wtyczki SuperMemo,
- MediChat,
- Narzędzia kliniczne,
- inne usługi dostępne na Platformie, aktualnie dostępne dla Użytkowników.
- Przed rozpoczęciem korzystania z Platformy każdy Użytkownik ma obowiązek zapoznania się z treścią Regulaminu. Korzystając z Platformy, w tym zakładając Konto, Użytkownik wyraża zgodę na treść Regulaminu oraz zobowiązuje się do jego przestrzegania.
- Dla współpracy z systemem teleinformatycznym, którym posługuje się PWN i w celu korzystania z Platformy, Użytkownik musi dysponować sprzętem i systemem spełniającym następujące minimalne wymagania techniczne:
- stabilne połączenie z siecią Internet;
- przeglądarka internetowa umożliwiająca wyświetlanie na ekranie komputera dokumentów HTML. Przeglądarka powinna akceptować pliki cookies. System współpracuje poprawnie z następującymi przeglądarkami, w najnowszej zaktualizowanej wersji:
- Google Chrome,
- Mozilla Firefox,
- Opera,
- Safari,
- Microsoft EDG,
- poprawnie skonfigurowana poczta elektroniczna
- W przypadku, gdy korzystanie z oferowanych Usług wymaga spełnienia dodatkowych warunków technicznych, warunki te wskazane są w ich opisie, znajdującym się przy danej Usłudze na stronie Platformy.
- W przypadku Usług dostępnych za pomocą urządzeń mobilnych, warunkiem ich świadczenia jest posiadanie właściwego rodzaju urządzenia mobilnego zainstalowanie jednej z preferowanych przeglądarek internetowych w najnowszych dostępnych wersjach z oficjalnych źródeł:
- Chrome for Android,
- Safari on iOS,
- Samsung Internet,
- Opera Mobile.
- Z zastrzeżeniem zdania kolejnego, Użytkownik przyjmuje do wiadomości, że dostęp do treści znajdujących się na Platformie ograniczony jest wyłącznie do odtworzenia lub wyświetlenia treści, bez możliwości ich pobrania, modyfikacji, ingerencji w ich treść, z wyłączeniem treści wyraźnie udostępnionych do pobrania przez PWN.
- Użytkownik zobowiązuje się do niepodejmowania działań, które mogłyby zagrozić prawidłowemu funkcjonowaniu Platformy. W ramach Platformy zabronione jest korzystanie z wirusów, botów, robaków bądź innych kodów komputerowych, plików lub programów (w szczególności automatyzujących procesy skryptów i aplikacji bądź innych kodów, plików lub narzędzi). Zakazane jest dodawanie treści o charakterze bezprawnym przez Użytkowników.
- Użytkownik zobowiązany jest w szczególności do:
- niedostarczania i nieprzekazywania Niedozwolonych Treści;
- korzystania z Platformy w sposób niezakłócający jej funkcjonowanie, w szczególności poprzez użycie określonego oprogramowania lub urządzeń,
- niepodejmowania działań takich jak: rozsyłanie lub umieszczanie w ramach Platformy niezamówionej informacji handlowej (spam),
- korzystania z Platformy w sposób nieuciążliwy dla innych Użytkowników oraz dla PWN,
- korzystania z wszelkich treści zamieszczonych w ramach Platformy jedynie w zakresie własnego użytku osobistego,
- korzystania z Platformy w sposób zgodny z przepisami obowiązującego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej prawa, postanowieniami Regulaminu, a także z ogólnymi zasadami korzystania z sieci Internet.
- PWN jest uprawniony do monitorowania i Moderowania Treści. PWN nie używa narzędzi służących do automatycznego Moderowania treści.
- PWN umożliwia Użytkownikom zgłaszanie obecności Niedozwolonych Treści w Portalu. Do zgłaszania Niedozwolonych Treści stosuje się odpowiednio postanowienia § 11 Regulaminu, z zastrzeżeniem ust. 12 poniżej.
- W zgłoszeniu Użytkownik jest zobowiązany podać:
- dokładną elektroniczną lokalizację Treści w postaci bezpośredniego linku URL do Treści,
- przyczyny uznania Treści za Niedozwoloną Treść;
- oświadczenie potwierdzające powzięte w dobrej wierze przekonanie osoby lub podmiotu dokonujących zgłoszenia, że informacje i zarzuty w nim zawarte są prawidłowe i kompletne.
- W razie powzięcia informacji o Niedozwolonych Treściach PWN podejmie stosowane działania mające na celu ich Moderację. W razie powzięcia jakichkolwiek informacji dających podstawę do podejrzenia, że popełniono lub może dojść do popełnienia przestępstwa PWN zgłosi ten fakt do odpowiednich organów ścigania.
- Jeśli PWN dysponuje danymi umożliwiającymi skontaktowanie się z Użytkownikiem, który umieścił Niedozwoloną Treść, powiadomi go o dokonanej Moderacji. Powiadomienie zawiera co najmniej wskazanie podstawy umownej i/lub prawnej, na której PWN opiera swoją decyzję.
- Użytkownikowi, który umieścił Niedozwoloną Treść, przysługuje prawo odwołania od decyzji PWN, o której mowa w ust. 14 powyżej, z zastrzeżeniem że czas na złożenie odwołania wynosi 6 miesięcy od dnia otrzymania przez Użytkownika decyzji PWN, o której mowa w ust. 14 powyżej.
- PWN zastrzega, że korzystanie z Usług określonych w Regulaminie może wiązać się ze standardowym ryzykiem związanym z wykorzystaniem sieci Internet i rekomenduje Użytkownikom przedsięwzięcie odpowiednich kroków w celu ich zminimalizowania. PWN zapewnia działanie systemu teleinformatycznego, który umożliwia korzystanie z usług świadczonych drogą elektroniczną, w sposób uniemożliwiający dostęp osób nieuprawnionych do treści przekazu składającego się na te usługi, w szczególności przy wykorzystaniu technik kryptograficznych odpowiednich dla właściwości świadczonych usług, a także jednoznaczną identyfikację stron usług świadczonych drogą elektroniczną. W razie planowanych przerw, modernizacji lub też w innych podobnych wypadkach, PWN powiadomi o nich Użytkownika poprzez udostępniony mu adres e-mail lub poprzez komunikat na Platformie.
- Rozpoczęcie przez Użytkownika korzystania z Usług objętych Regulaminem, dostępnych w ramach Platformy, jest równoznaczne z zawarciem umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną.
- Zgoda Użytkownika na korzystanie z Usług może być w każdej chwili cofnięta. Rozwiązanie umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną, wykonywanej na zasadach określonych w Regulaminie, dokonuje się w sposób opisany w Regulaminie. W przypadku Użytkowników, którzy nie nabyli Subskrypcji rozwiązanie ww. umowy następuje poprzez zaprzestanie korzystania z Platformy lub usunięcie Konta. W przypadku zaprzestania korzystania z Platformy przez Użytkownika, który zarejestrował Konto, tj. gdy od dnia ostatniego logowania upłynął rok, PWN uprawnione jest do usunięcia Konta, chyba że Użytkownik posiada aktywną Subskrypcję.
- Do reklamacji usług świadczonych drogą elektroniczną stosuje się odpowiednio postanowienia § 11 Regulaminu, przy czym termin na zgłoszenie reklamacji liczy się od momentu wystąpienia zdarzenia uzasadniającego złożenie reklamacji.
- W sprawach nieuregulowanych w Regulaminie w zakresie świadczenia usług drogą elektroniczną zastosowanie mają powszechnie obowiązujące przepisy prawa, w szczególności UŚUDE.
- Newsletter:
- Usługa Newslettera dostępna jest wyłącznie dla Użytkowników, którzy zapisali się na Newsletter.
- W celu skorzystania z usługi Newslettera, Użytkownik zobowiązany jest wypełnić formularz na Platformie poprzez podanie swojego adresu e-mail. Niedozwolone jest korzystanie z adresu e-mail, z którego korzysta inna osoba.
- Użytkownik otrzymuje potwierdzenie zapisania do usługi Newslettera na wskazany przez niego adres e-mail.
- Podanie przez Użytkownika adresu e-mail jest konieczne do wykonania usługi Newslettera.
- Usługa Newslettera jest dobrowolna, nieodpłatna i świadczona wyłącznie po dokonaniu zapisu.
- Usługa Newslettera polega na dostarczaniu treści dotyczących PWN, jego oferty, aktualności i informacji dotyczących Platformy oraz usług i treści na nim udostępnianych. Newsletter zawiera informacje handlowe i marketingowe PWN, jego kontrahentów i podmiotów powiązanych.
- Newsletter jest wysyłany cyklicznie przez czas nieoznaczony, do momentu zakończenia przez Użytkownika korzystania z Newslettera lub świadczenia tej usługi przez PWN.
- Użytkownik zapisany na Newsletter może zrezygnować z tej usługi w każdej chwili poprzez kliknięcie w link dezaktywacyjny znajdujący się w każdej wiadomości e-mail wysyłanej do Użytkownika w ramach Newslettera lub poprzez wysyłkę rezygnacji na adres e-mail: bok@medico.pzwl.pl.
- PWN może zrezygnować ze świadczenia usługi Newslettera w każdym momencie, po poinformowaniu o tym Użytkowników zapisanych na Newsletter.
- Opinie:
- PWN pozyskuje opinie (np. opinie, polecenia, referencje i inne formy wyrażania oceny) Użytkowników korzystających z oferowanych przez PWN Usług oraz publikuje je na Platformie i wykorzystuje do innych form promocji.
- Opinie są pozyskiwane poza Platformą, w ramach kontaktów indywidualnych.
- Wystawione opinie są publikowane na Platformie z oznaczeniem stopnia naukowego, imienia i nazwiska osoby ją wystawiającej, za jej zgodą.
- Opinia nie może zawierać treści objętych prawami własności intelektualnej osób trzecich.
- Autor opinii może w każdej chwili zgłosić wniosek o usunięcie treści z Platformy.
- Opinie pochodzą wyłącznie od osób, które skorzystały z usług lub towarów PWN, a tym samym są weryfikowane przez PWN pod kątem pochodzenia od podmiotów, które faktycznie użyły lub nabyły dany towar lub skorzystały z Usługi.
- Narzędzia kliniczne:
- PWN świadczy usługę Narzędzi klinicznych polegającą na udostępnianiu kalkulatorów i przeliczników związanych z działalnością medyczną,
- Usługa Narzędzi klinicznych dostępna jest dla zalogowanych Użytkowników, którzy posiadają aktywną Subskrypcję,
- Świadczenie usługi Narzędzi klinicznych rozpoczyna się wraz z rozpoczęciem ich używania i kończy z zamknięciem okna przeglądarki. Wyniki wyszukiwania są zapamiętywane na Platformie.
- Reklamacje w zakresie działania Narzędzi klinicznych Użytkownik może zgłaszać do PWN, zgodnie z § 11 Regulaminu
Platforma
- Celem funkcjonowania Platformy jest udostępnianie Użytkownikom bazy profesjonalnej i aktualizowanej wiedzy medycznej dla lekarzy wszystkich specjalizacji, w szczególności publikacji medycznych oraz bazy leków.
- PWN udostępnia, między innymi, następujące funkcjonalności na Platformie: dostęp do bazy wiedzy, bazy leków, bazy zaleceń, śledzenia i personalizacji treści dla Użytkowników, przy czym Użytkownik przyjmuje do wiadomości, że dostęp do poszczególnych funkcjonalności uzależniony jest od rodzaju Subskrypcji kupionej przez Użytkownika.
- PWN uprawniony jest do aktualizacji, zmiany lub usuwania dostępnych na Platformie treści lub funkcjonalności.
- Wszystkie materiały i treści prezentowane na Platformie mają charakter informacyjny i służą wspomaganiu prowadzenia praktyki zawodowej Użytkowników. Publikowane materiały i treści nie stanowią porady medycznej i powinny być każdorazowo dostosowane do indywidualnego stanu zdrowia pacjenta. PWN dokłada wszelkich starań, aby informacje i dane zawarte na Platformie były poprawne merytorycznie i oparte o źródła naukowe, jednak nie należy ich traktować jako uniwersalnych wytycznych postępowania. W związku z powyższym PWN jest wolny od odpowiedzialności za jakiekolwiek skutki działań Użytkowników podejmowanych w oparciu o dostępne na Platformie treści lub materiały. Użytkownik przyjmuje do wiadomości, że wyniki wyszukiwania mogą się różnić w zależności od treści zapytania Użytkownika.
- W celu wypełnienia obowiązku wynikającego z art. 12 ust. 1 pkt 19 i 20) Ustawy o Prawach Konsumenta, PWN informuje, że udostępniane na Platformie Treści i Usługi Cyfrowe mają funkcjonalności wskazane w jej opisie na Platformie. PWN dokłada wszelkich starań w zastosowaniu technicznych środków ochrony przed nieuprawnionym dostępem.
- Treści i Usługi Cyfrowe są kompatybilne ze sprzętem cyfrowym lub oprogramowaniem wskazanym w § 3 ust. 4 i 6 Regulaminu.
- Wsparcie techniczne Użytkownik może otrzymać, kontaktując się z PWN na następujący numer telefonu: +48 509-842-401 lub adres e-mail: bok@medico.pzwl.pl.
Rejestracja Konta na Platformie
- Użytkownik Platformy może zarejestrować Konto samodzielnie jako użytkownik indywidualny lub na podstawie zaproszenia w związku z umową o dostęp do Platformy zawartą z PWN przez Klienta („Rejestracja”).
- Dostęp do Konta wymaga zalogowania, po zarejestrowaniu się przez Użytkownika, zgodnie z procedurą określoną poniżej.
- Rejestracja Konta jest bezpłatna, z zastrzeżeniem, że w celu uzyskania dostępu do treści na Platformie, konieczne jest wykupienie jednej z dostępnych na Platformie Subskrypcji.
- W celu zarejestrowania się na Platformie, każdy Użytkownik wypełnia drogą elektroniczną formularz rejestracyjny udostępniony na Platformie (dalej „Formularz Rejestracyjny”) w szczególności podając następujące dane: datę urodzenia oraz numer prawa wykonywania zawodu (PWZ). Użytkownik przyjmuje do wiadomości, że podanie tych danych jest obowiązkowe, jako że Platforma jest przeznaczona wyłącznie dla lekarzy oraz lekarzy dentystów. Dane te są weryfikowane przez zespół PWN z Centralnym Rejestrem Lekarzy i Lekarzy Dentystów Rzeczpospolitej Polskiej.
- W wypadku rejestracji Użytkownika na podstawie zaproszenia w związku z umową zawartą przez Klienta z PWN, Klient przekazuje PWN adresy e-mail pracowników, współpracowników, zleceniobiorców lub podwykonawców („Współpracownicy”), którzy otrzymają od PWN wiadomość e-mail zawierającą zaproszenie umożliwiające założenie Konta na Platformie. Współpracownik, który otrzymał wiadomość e-mail z zaproszeniem, powinien otworzyć link aktywacyjny przekierowujący do Formularza Rejestracyjnego udostępnionego na Platformie, a następnie wypełnić i przesłać drogą elektroniczną ww. Formularz Rejestracyjny. Użytkownik taki otrzymuje dostęp do Platformy w zakresie wynikającym z odrębnej umowy zawartej pomiędzy Klientem a PWN. Do Użytkowników będących Współpracownikami nie znajdują zastosowania §6 i 9 Regulaminu. Powyższe nie wyłącza prawa Współpracownika do samodzielnego nabycia Subskrypcji jako użytkownik indywidualny. Wówczas w zakresie w jakim Współpracownik jest stroną umowy zawartej z PWN, znajdą do niej zastosowanie w pełni postanowienia tego Regulaminu.
- Użytkownik ponosi odpowiedzialność za prawdziwość i prawidłowość danych podanych przez niego w Formularzu Rejestracyjnym.
- Użytkownik może dokonać wyłącznie jednej Rejestracji Konta na Platformie i posiadać jedno Konto, co nie wyłącza uprawnienia do posiadania w ramach jednego Konta więcej niż jednej aktywnej Subskrypcji.
- Podczas Rejestracji Użytkownik ustala hasło do Konta. Loginem Użytkownika jest adres e-mail. Użytkownik zobowiązany jest nie udostępniać Konta osobom trzecim, w szczególności nie podawać im loginu i hasła do Konta. PWN nie ponosi odpowiedzialności za czynności dokonane przez nieuprawnione osoby trzecie, które uzyskały dostęp do Konta, w szczególności w wyniku niedochowania zasad ostrożności przez Użytkownika przy posługiwaniu się loginem i hasłem do Konta.
- Wypełniając Formularz Rejestracyjny, Użytkownik:
- potwierdza zapoznanie się, akceptację i przyjęcie do stosowania postanowień Regulaminu oraz zapoznanie się z Polityką Prywatności;
- może wyrazić zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną w celu marketingu produktów oraz usług PWN oraz podmiotów z nim współpracujących, jak również zgodę na przesyłanie przez PWN oraz podmioty z nim współpracujące informacji handlowych w rozumieniu UŚUDE.
- Po przesłaniu prawidłowo wypełnionego Formularza Rejestracyjnego, Użytkownik otrzymuje potwierdzenie dokonania Rejestracji drogą elektroniczną na podany w Formularzu Rejestracyjnym adres poczty elektronicznej.
- Użytkownik przyjmuje do wiadomości, że po utworzeniu Konta, Użytkownik może – za pomocą danych podanych w Formularzu Rejestracyjnym – utworzyć konta na innych platformach internetowych administrowanych przez PWN za ich pośrednictwem, w których działa usługa wspólnego konta, poprzez zalogowanie się na nich i zawarcie oddzielnych umów o świadczenie usług konta, na zasadach określonych w regulaminach tych platform.
- Użytkownik uprawniony jest do zmiany danych podanych w Formularzu Rejestracyjnym poprzez odpowiednią zakładkę na Koncie.
- Usunięcie Konta jest równoznaczne z rezygnacją z korzystania z Platformy. Użytkownik może usunąć Konto samodzielnie, po zalogowaniu, z poziomu panelu zarządzania. Użytkownik potwierdza wolę usunięcia Konta, postępując zgodnie z kolejnymi krokami wskazanymi na Platformie. PWN potwierdza usunięcie Konta przez Użytkownika. Usunięcie Konta przez Użytkownika posiadającego aktywną Subskrypcję powoduje rezygnację z aktywnych Subskrypcji oraz utratę dostępu do zapisanych materiałów, zgodnie z §6 ust. 14 Regulaminu. Po usunięciu Konta, nie ma możliwości jego przywrócenia. Użytkownik przyjmuje do wiadomości, że usunięcie Konta w ramach Platformy skutkuje wyłącznie usunięciem danych w ramach tej Platformy, a Użytkownik zachowuje możliwość logowania się i korzystania z innych serwisów internetowych PWN, w których dostępna jest usługa wspólnego konta.
Zakup Subskrypcji
- W celu zakupu Subskrypcji, Użytkownik, który dokonał Rejestracji, loguje się na Platformie, a następnie dokonuje wyboru Subskrypcji. PWN oferuje Subskrypcje na czas określony (terminowe) oraz na czas nieokreślony (bezterminowe, odnawialne). Rodzaje Subskrypcji oraz ich ceny podane są na Platformie. W ramach Subskrypcji Użytkownik uzyskuje dostęp do Treści Cyfrowych oraz Usług Cyfrowych oferowanych przez PWN w ramach Platformy.
- W przypadku gdy Użytkownik żąda wystawienia faktury VAT z tytułu zakupu Subskrypcji powinien wskazać dodatkowo dane wymagane dla jej wystawienia. W celu otrzymania faktury VAT Użytkownik musi podać PWN numer NIP w momencie rozpoczęcia transakcji.
- W celu zakończenia zakupu Subskrypcji, należy kliknąć przycisk „Płacę”.
- Cena za Subskrypcję na czas nieokreślony rozliczana jest w formie cyklicznej opłaty subskrypcyjnej, zgodnie z informacjami podanymi w Regulaminie oraz na Platformie. Cena za Subskrypcję na czas określony rozliczana jest z góry za cały okres subskrypcyjny, zgodnie z wyborem Użytkownika. Rozliczenia transakcji kartą płatniczą prowadzone są za pośrednictwem operatora płatności.
- Płatność za Subskrypcję jest uiszczana z góry poprzez automatyczne pobranie kwoty odpowiadającej cenie za świadczenie usług w danym okresie rozliczeniowym w ramach wybranej Subskrypcji z karty płatniczej zarejestrowanej przez Użytkownika na Koncie.
- Jeżeli płatność nie powiedzie się z przyczyn, które leżą po stronie Użytkownika, w tym z powodu braku środków na karcie płatniczej, Użytkownik otrzyma na adres poczty elektronicznej wiadomość informującą o braku pobrania opłaty za Subskrypcję. PWN może wyłączyć świadczenie usługi Subskrypcji. PWN podejmuje 3 kolejne próby ściągnięcia płatności w kolejnych dniach. W takim wypadku Użytkownik otrzyma na adres poczty elektronicznej informację o wyłączeniu Subskrypcji z powodu braku płatności za kolejny okres rozliczeniowy.
- Szczegółowe warunki korzystania z form płatności określonych w ust. 4 powyżej, dostarczanych przez podmioty trzecie, określone są w regulaminach udostępnianych przez te podmioty. Korzystanie z ww. form płatności oznacza akceptację przez Użytkownika ww. regulaminów oraz oznacza udostępnienie danych osobowych Użytkownika na rzecz takich podmiotów trzecich w zakresie niezbędnym do realizacji płatności. PWN nie ponosi odpowiedzialności za działania lub zaniechania podmiotów trzecich realizujących proces płatności.
- Okres rozliczeniowy, za który naliczana jest opłata subskrypcyjna wskazany jest na Platformie.
- Jeżeli Użytkownik indywidualny, który dokonał Rejestracji i założył Konto nie zrezygnuje z Subskrypcji na czas nieokreślony, zgodnie z postanowieniami Regulaminu, opłata subskrypcyjna zostanie od niego pobrana automatycznie za kolejny okres rozliczeniowy.
- Umowę Subskrypcji uważa się za zawartą z chwilą otrzymania przez Użytkownika potwierdzenia zakupu Subskrypcji.
- Nowi Użytkownicy, tj. osoby, które wcześniej nie rejestrowały Konta na Platformie, mogą skorzystać z 30-dniowego bezpłatnego okresu próbnego dla Subskrypcji. PWN zastrzega sobie prawo weryfikacji uprawnień Użytkownika, w zakresie korzystania z okresu próbnego. Skorzystanie z bezpłatnego okresu próbnego nie wymaga od Użytkownika podawania danych karty kredytowej. Użytkownik może w okresie bezpłatnego korzystania z Platformy, anulować Subskrypcję w dowolnym momencie ze skutkiem na koniec okresu bezpłatnego korzystania z Platformy. Użytkownik może zrezygnować z Subskrypcji poprzez Konto lub poprzez kontakt z BOK.
- Koszt Subskrypcji może ulec zmianie, wówczas wykupiona Subskrypcja do końca okresu rozliczeniowego pozostaje w tej samej cenie.
- O planowanej zmianie opłaty subskrypcyjnej PWN poinformuje Użytkowników z co najmniej 14-dniowym wyprzedzeniem, w formie wiadomości e-mail przesłanej na posiadany adres Użytkownika oraz poprzez komunikat na Platformie.
- Użytkownik może zrezygnować z Subskrypcji na czas nieokreślony w dowolnym momencie, ze skutkiem na koniec okresu Subskrypcji.
- Użytkownik może wypowiedzieć umowę na czas nieokreślony, składając oświadczenie poprzez Konto lub poprzez bezpośredni kontakt z BOK.
- Użytkownik nie może wypowiedzieć Subskrypcji zawartej na czas określony. Po zakończeniu okresu Subskrypcji na czas określony, zostaje ona przekształcona w Subskrypcję na czas nieokreślony, zgodnie z cennikiem obowiązującym w momencie przekształcenia, chyba że w trakcie trwania Subskrypcji na czas określony, Użytkownik złoży oświadczenie o usunięciu konta – w takim przypadku, konto wraz z Subskrypcją będzie dostępne dla Użytkownika do końca okresu rozliczeniowego, tj. do końca okresu Subskrypcji na czas określony, a płatność za kolejny okres nie zostanie pobrana. Płatność za kolejny okres rozliczeniowy za Subskrypcję po jej przekształceniu w Subskrypcję na czas nieokreślony zostanie pobrana przez PWN z góry pierwszego dnia obowiązywania Subskrypcji na czas nieokreślony. W przypadku braku możliwości pobrania płatności od Użytkownika, PWN zastrzega możliwość wyłączenia świadczenia usług określonych Regulaminem, oraz powiadomi Użytkownika o kolejnych próbach pobrania płatności. W przypadku braku powiedzenia tych prób, PWN zaprzestanie świadczenia usług dla Użytkownika.
- Konsument otrzymuje utrwalenie, zabezpieczenie, udostępnienie oraz potwierdzenie zawarcia Umowy, w rozumieniu art. 21 Ustawy o prawach konsumenta, za pośrednictwem Platformy oraz poprzez wiadomość e-mail przesłaną na adres wskazany podczas Rejestracji.
- W przypadku obniżenia ceny Subskrypcji PWN obok informacji o cenie zamieszcza również informację o najniższej cenie tych Subskrypcji, która obowiązywała w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki. Jeżeli dana Subskrypcja jest oferowana do sprzedaży w okresie krótszym niż 30 dni, obok informacji o obniżonej cenie PWN zamieszcza również informację o najniższej cenie Subskrypcji, która obowiązywała w okresie od dnia rozpoczęcia oferowania Subskrypcji do sprzedaży do dnia wprowadzenia obniżki.
Wtyczka SuperMemo
- PWN udostępnia Wtyczkę SuperMemo Użytkownikom, którzy są zalogowani oraz ich Subskrypcja jest ważna.
- Za pośrednictwem wtyczki SuperMemo Użytkownik przechodzi na stronę internetową platformy www.SuperMemo.com i może z niej korzystać w zakresie określonym poniżej oraz na podstawie regulaminu platformy www.SuperMemo.com.
- Administratorem platformy www.SuperMemo.com i dostawcą usług na platformie jest SuperMemo World Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, ul. Wesoła 3, 60-598 Poznań, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy Poznań Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000027598, NIP: 782-22-16-681, kapitał zakładowy: 70.000,00 PLN.
- Za pośrednictwem Wtyczki SuperMemo oraz w ramach opłaty za Subskrypcję – Użytkownik uzyskuje dostęp do kursów przeznaczonych do nauki do Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego (PES). Pozostałe kursy oferowane przez SuperMemo.com dostępne są dla Użytkownika na zasadach określonych w regulaminie platformy SuperMemo oraz w ramach wykupionej tam subskrypcji.
- Kursy, o których mowa w ust. 4 powyżej świadczone są na podstawie regulaminu platformy SuperMemo.com. Regulamin platformy SuperMemo.com dostępny jest na jej stronach internetowych oraz pod linkiem https://www.supermemo.com/pl/regulamin-serwisu-supermemo-com.
- W celu skorzystania z kursów SuperMemo, przeznaczonych dla Użytkownika, Użytkownik zobowiązany jest – po przejściu do platformy SuperMemo – zarejestrować konto użytkownika na tej platformie zgodnie z jej regulaminem.
- Użytkownik, który ma już konto na platformie SuperMemo, może zalogować się swoimi danymi, aby skorzystać z dostępnych usług.
MediChat
- W ramach Subskrypcji, PWN świadczy usługę MediChat polegającą na generowaniu odpowiedzi na wprowadzane przez Użytkownika pytania w szczególności z zakresu medycyny. Odpowiedzi generowane są na podstawie wzorców i informacji zawartych przede wszystkim w materiałach naukowych, artykułach udostępnianych przez PWN w ramach Platformy, a także określonych, zweryfikowanych przez PWN stronach internetowych i innych publicznie dostępnych źródłach. Każda wygenerowana odpowiedź jest opatrzona informacją o jej źródle.
- MediChat to usługa świadczona drogą elektroniczną w oparciu o technologię sztucznej inteligencji, w szczególności o ChatGPT udostępniany przez zewnętrznego dostawcę, tj. spółka OpenAI Ireland Limited z siedzibą pod adresem 1st Floor, The Liffey Trust Centre, 117-126 Sheriff Street Upper, Dublin 1, D01 YC43, Irlandia lub innych dostawców wskazanych na Platformie.
- Użytkownik akceptuje, że odpowiedź wygenerowana przez MediChat oparta jest na sztucznej inteligencji oraz, że odpowiedzi te mają charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako porady specjalistyczne.
- MediChat oparty jest na zamkniętej bazie danych opartej na materiałach i treściach udostępnianych przez PWN na Platformie, a także w wybranych przez PWN stronach internetowych.
- PWN informuje, że pomimo wysokiego zaawansowania technologicznego, MediChat może generować nieścisłe, niepełne lub błędne informacje. Użytkownik powinien zawsze dodatkowo zweryfikować dane.
- Użytkownik ponosi pełną odpowiedzialność za sposób wykorzystania informacji wygenerowanych przez MediChat. PWN nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikające z korzystania z tych treści. Podczas korzystania z MediChat Użytkownika obowiązują również pozostałe postanowienia odnoszące się do Treści zawarte w Regulaminie.
- W celu skorzystania z usługi MediChat Użytkownik musi zalogować się na Konto i posiadać ważną Subskrypcję.
- Reklamacje w zakresie działania usługi MediChat Użytkownik może zgłaszać do PWN, zgodnie z § 11 Regulaminu.
Odstąpienie od Umowy przez Konsumenta
- Jeżeli Użytkownik jest Konsumentem, na podstawie art. 27 Praw konsumenta przysługuje mu prawo do odstąpienia od Umowy w ciągu 14 (czternastu) dni kalendarzowych od dnia jej zawarcia, jako zawartej na odległość, z zastrzeżeniem postanowień poniżej dotyczących umowy o dostarczanie Treści Cyfrowych oraz świadczenia Usług Cyfrowych.
- Do zachowania tego terminu wystarczy wysłanie oświadczenia przed upływem ww. terminu. Jeżeli Użytkownik nie jest Konsumentem, poniższych postanowień nie stosuje się. Oświadczenie o odstąpieniu od Umowy może być złożone w dowolnej formie, w tym według wzoru stanowiącego Załącznik nr 2 do Praw konsumenta lub według wzoru stanowiącego Załącznik nr 1 do Regulaminu. W przypadku odstąpienia od Umowy jest ona uważana za niezawartą.
- PWN zwraca niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni od dnia otrzymania oświadczenia Konsumenta o odstąpieniu od Umowy, wszystkie dokonane przez Konsumenta płatności. Zwrot płatności następuje przy użyciu takiego samego sposobu zapłaty, jakiego użył Konsument, tj. zwrot płatności nastąpi odpowiednio, na numer rachunku bankowego lub na konto przypisane do karty płatniczej lub kredytowej, chyba, że w oświadczeniu o odstąpieniu od Umowy Konsument wskazał inny numer rachunku bankowego i wyraźnie zgodził się na inny sposób zwrotu, który nie wiąże się dla niego z żadnymi kosztami.
- Za chwilę rozpoczęcia spełniania świadczenia w przypadku Treści Cyfrowych lub Usług Cyfrowych uznaje się moment doręczenia Klientowi uzyskania dostępu do Treści Cyfrowych lub Usług Cyfrowych, chyba że zastrzeżono inaczej.
- Prawo odstąpienia od umowy o dostarczanie Treści Cyfrowych niedostarczanych na nośniku materialnym, za które Konsument jest zobowiązany do zapłaty ceny, nie przysługuje, jeżeli PWN rozpoczął świadczenie za wyraźną i uprzednią zgodą Konsumenta, który został poinformowany przez rozpoczęciem świadczenia, że po spełnieniu świadczenia przez PWN utraci prawo odstąpienia od umowy, i przyjął to do wiadomości, a PWN przekazał Konsumentowi potwierdzenie, o którym mowa w art. 15 ust. 1 i 2 albo art. 21 ust. 1 Prawa konsumenta.
- W przypadku Treści Cyfrowych dobrowolną decyzję o rozpoczęciu dostarczania Treści Cyfrowych Konsument podejmuje przed zawarciem umowy o dostarczanie Treści Cyfrowych poprzez zaznaczenie odpowiedniego check-boxa w formularzu zamówienia podczas zakupu Subskrypcji.
- Prawo odstąpienia od Umowy zawartej na odległość nie przysługuje Konsumentowi w odniesieniu do Umów o świadczenie Usługi Cyfrowej jeżeli przedsiębiorca wykonał w pełni Usługę za wyraźną zgodą Konsumenta, który został poinformowany przed rozpoczęciem świadczenia, że po spełnieniu świadczenia przez PWN utraci prawo odstąpienia od umowy.
- W przypadku Usług Cyfrowych, Użytkownik przed zawarciem umowy, podejmuje decyzję czy wyraża zgodę na wykonanie przez przedsiębiorcę Usług Cyfrowych w pełni i tym samym zgadza się na utratę prawa do odstąpienia od umowy poprzez zaznaczenie odpowiedniego check-boxa w formularzu zamówienia podczas zakupu Subskrypcji.
- Jeżeli żądanie rozpoczęcia świadczenia Usług cyfrowych miało miejsce przed upływem terminu do odstąpienia od umowy, Konsument zobowiązany jest zapłacić kwotę proporcjonalną do zakresu świadczeń spełnionych do chwili, w której poinformował PWN o odstąpieniu od Umowy.
Warunki użytkowania Platformy
- W celu zapewnienia przyjaznej i konstruktywnej interakcji pomiędzy Użytkownikami, zobowiązani oni są:
- wyrażać swoje opinie lub formułować treści w sposób przyjazny i pełny szacunku w stosunku do innych Użytkowników i ich opinii;
- unikać wysyłania tej samej wiadomości dotyczącej tego samego tematu kilka razy;
- ignorować niewłaściwe, bądź kontrowersyjne treści zamieszczane przez innych Użytkowników;
- sprawdzić źródło wszelkich umieszczanych przez siebie informacji w celu uniknięcia rozprzestrzeniania nieprawdziwych informacji.
- Niedopuszczalne jest zamieszczanie przez Użytkownika na Platformie treści, które są sprzeczne z prawem, uznawane powszechnie za społecznie niewłaściwe, naganne moralnie, obsceniczne, obraźliwe, wulgarne, sprzeczne z dobrymi obyczajami lub zasadami współżycia społecznego, a także naruszające prawa PWN, lub osób trzecich, jak również przedstawiające lub opisujące sytuacje lub zdarzenia, które mogą powodować zagrożenie dla zdrowia lub życia ludzi lub zwierząt.
- Niedopuszczalne jest również publikowanie na Platformie (w jakimkolwiek miejscu) przez Użytkowników jakichkolwiek treści reklamowych bez uzyskania przez danego Użytkownika uprzedniej zgody PWN. PWN jest uprawniony do monitorowania i moderowania treści przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez Użytkowników w ramach Platformy.
- W przypadku powzięcia wiadomości o zamieszczeniu na Platformie treści, o których mowa w § 10 ust. 2 lub 3 Regulaminu, Użytkownik uprawniony jest do poinformowania o tym PWN, przesyłając w tym celu stosowne zgłoszenie pocztą elektroniczną na adres bok@medico.pzwl.pl. PWN udostępnia funkcjonalności umożliwiające moderację i zgłaszanie treści niezgodnych z Regulaminem, a także może wyznaczyć osobę odpowiedzialną za zapewnienie przestrzegania Regulaminu przez Użytkowników, w tym za usuwanie treści niezgodnych z postanowieniami § 10 ust. 2 i 3 Regulaminu. Szczegółowe zasady dotyczące moderacji i zgłaszania treści dostępne będą na Platformie.
W razie otrzymania urzędowego zawiadomienia lub uzyskania wiarygodnej wiadomości o bezprawnym charakterze lub sprzeczności z postanowieniami Regulaminu treści zamieszczonych przez użytkowników na Platformie lub związanej z nimi działalności, PWN niezwłocznie uniemożliwi dostęp do tych treści, zawiadamiając uprzednio Użytkownika o zamiarze uniemożliwienia dostępu do zamieszczonych przez niego treści.
Reklamacje
- Reklamacje dotyczące realizacji usług przez PWN lub funkcjonowania Platformy mogą być zgłaszane poprzez formularz dostępny na Koncie lub poprzez kontakt z Biurem Obsługi Klienta.
- Reklamacja powinna zawierać imię, nazwisko, aktualny adres Użytkownika oraz dokładny opis i wskazanie okoliczności stanowiących podstawę reklamacji.
- Reklamacja Użytkownika będącego Konsumentem dotycząca problemów z umową o dostarczanie Treści Cyfrowych lub świadczenie Usług Cyfrowych stanowi jednocześnie żądanie doprowadzenia Treści Cyfrowych lub Usługi Cyfrowej do zgodności z umową.
- Konsument ma obowiązek współpracować z PWN, w rozsądnym zakresie i przy zastosowaniu najmniej uciążliwych dla siebie środków technicznych (w tym przykładowo przy zastosowaniu komunikacji e-mailowej, telefonicznej, poprzez przesłanie wymaganych printscreenów), w celu ustalenia, czy brak zgodności Treści Cyfrowej lub Usługi Cyfrowej z umową w odpowiednim czasie wynika z cech środowiska cyfrowego Konsumenta.
- PWN po otrzymaniu reklamacji zgodnie z ust. 1 i 2 powyżej, ustosunkuje się do niej w terminie 14 (czternastu) dni kalendarzowych od dnia doręczenia reklamacji. Odpowiedź na reklamację jest udzielana pisemnie za pośrednictwem poczty lub za pośrednictwem zwrotnej wiadomości e-mail.
- W zakresie reklamacji Użytkownik może realizować uprawnienia przyznane mu przez przepisy Ustawy o prawach konsumenta, m.in. za brak zgodności Usługi Cyfrowej lub Treści Cyfrowej z Umową.
- W przypadku odstąpienia przez Użytkownika od Umowy w wypadku reklamacji, PWN może mu uniemożliwić dalsze korzystanie z Usługi, w szczególności poprzez zablokowanie Konta.
- PWN ponosi odpowiedzialność za brak zgodności z umową Treści Cyfrowej lub Usługi Cyfrowej dostarczanych jednorazowo lub w częściach, który istniał w chwili ich dostarczenia i ujawnił się w ciągu dwóch lat od tej chwili. Domniemywa się, że brak zgodności Treści Cyfrowej lub Usługi Cyfrowej z umową, który ujawnił się przed upływem roku od chwili dostarczenia Treści Cyfrowej lub Usługi Cyfrowej, istniał w chwili ich dostarczenia.
- W przypadku Treści Cyfrowej lub Usługi Cyfrowej dostarczanych w sposób ciągły PWN ponosi odpowiedzialność za brak zgodności z umową takiej Treści Cyfrowej lub Usługi Cyfrowej, który wystąpił lub ujawnił się w czasie, w którym zgodnie z umową miały być dostarczane. Domniemywa się, że brak zgodności Treści Cyfrowej lub Usługi Cyfrowej z umową wystąpił w tym czasie, jeżeli w tym czasie się ujawnił.
- Domniemania określone w ust. 8 i 9 powyżej nie mają zastosowania, jeżeli:
- środowisko cyfrowe Konsumenta nie jest kompatybilne z wymaganiami technicznymi, o których PWN poinformował go w sposób jasny i zrozumiały przed zawarciem umowy;
- Konsument, poinformowany w jasny i zrozumiały sposób przed zawarciem umowy o obowiązku współpracy z PWN, w rozsądnym zakresie i przy zastosowaniu najmniej uciążliwych dla siebie środków technicznych, w celu ustalenia, czy brak zgodności Treści Cyfrowej lub Usługi Cyfrowej z umową w odpowiednim czasie wynika z cech środowiska cyfrowego Konsumenta, nie wykonuje tego obowiązku.
- Niezgodność Treści Cyfrowych lub Usług Cyfrowych ma miejsce wtedy, gdy:
- niezgodny z umową jest ich opis, rodzaj, ilość, jakość, kompletność, funkcjonalność, kompatybilność, interoperacyjność oraz dostępność wsparcia technicznego i aktualizacji,
- nie będą one pozostawały przydatne do szczególnego celu, do którego są potrzebne konsumentowi, o którym konsument powiadomił przedsiębiorcę najpóźniej w momencie zawarcia umowy i który przedsiębiorca zaakceptował,
- nie będą one nadawać się do celów, w których zazwyczaj korzysta się z Treści cyfrowej lub Usługi cyfrowej tego rodzaju, z uwzględnieniem obowiązujących przepisów prawa, norm technicznych lub dobrych praktyk,
- nie będą one nadawać się do celów, w których zazwyczaj korzysta się z Treści cyfrowej lub Usługi cyfrowej tego rodzaju, z uwzględnieniem obowiązujących przepisów prawa, norm technicznych lub dobrych praktyk, chyba że przedsiębiorca wykaże, że:
- nie wiedział o danym publicznym zapewnieniu i oceniając rozsądnie nie mógł o nim wiedzieć,
- przed zawarciem umowy publiczne zapewnienie zostało sprostowane z zachowaniem warunków i formy, w jakich publiczne zapewnienie zostało złożone, lub w porównywalny sposób,
- publiczne zapewnienie nie miało wpływu na decyzję konsumenta o zawarciu umowy.
- nie będą one dostarczone z akcesoriami i instrukcjami, których dostarczenia konsument może rozsądnie oczekiwać,
- nie będą one zgodne z wersją próbną lub zapowiedzią, które zostały udostępnione konsumentowi przez przedsiębiorcę przed zawarciem umowy.
- PWN doprowadza do zgodności z umową reklamowanej Treści Cyfrowej lub Usługi Cyfrowej w rozsądnym czasie od chwili, w której zostanie poinformowany o zaistniałych okolicznościach, bez nadmiernych niedogodności dla Konsumenta, uwzględniając charakter oraz cel Treści lub Usług cyfrowej, w jakim są wykorzystywane.
- Konsument może złożyć oświadczenie o obniżeniu ceny albo odstąpieniu od umowy, gdy:
- doprowadzenie do zgodności z Umową jest niemożliwe albo wymaga nadmiernych kosztów po stronie PWN,
- doprowadzenie do zgodności z umową okazało się nieskuteczne,
- brak zgodności Treści Cyfrowej lub Usługi Cyfrowej z Umową jest na tyle istotny, że uzasadnia natychmiastowe obniżenie ceny albo odstąpienie od umowy,
- z oświadczenia PWN lub okoliczności wyraźnie wynika, że nie doprowadzi on Treści Cyfrowych lub Usługi Cyfrowej do zgodności z Umową w rozsądnym czasie lub bez nadmiernych niedogodności dla Konsumenta.
- PWN może dokonać zmiany Treści Cyfrowej lub Usługi Cyfrowej, która nie jest niezbędna do zachowania jej zgodności z umową, z uzasadnionych przyczyn wskazanych w § 13 ust. 5 Regulaminu. Nie jest możliwe dokonanie zmiany Treści Cyfrowej lub Usługi Cyfrowej dostarczanych w sposób jednorazowy.
- Po wyczerpaniu postępowania reklamacyjnego Użytkownikowi przysługuje prawo do dochodzenia nieuwzględnionych roszczeń w sądzie powszechnym właściwym miejscowo według przepisów kodeksu postępowania cywilnego.
- Użytkownik ma możliwość skorzystania z pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń, m.in. poprzez złożenie przez Użytkownika po zakończeniu postępowania reklamacyjnego wniosku o wszczęcie mediacji lub wniosku o rozpatrzenie sprawy przed sądem polubownym (wniosek można pobrać na stronie internetowej https://uokik.gov.pl/download/6984). Wykaz Stałych Polubownych Sądów Konsumenckich działających przy Wojewódzkich Inspektoratach Inspekcji Handlowej dostępny jest na stronie internetowej: http://www.uokik.gov.pl/wazne_adresy.php#faq596. Pozasądowe dochodzenie roszczeń po zakończeniu postępowania reklamacyjnego jest bezpłatne.
- Reklamacje złożone przed Klientów będących przedsiębiorcami będą rozpatrywane na zasadach ogólnych.
Prawa autorskie
- W ramach korzystania z Platformy Użytkownik może zamieszczać jedynie takie treści, których wykorzystanie, jest zgodne z obowiązującymi przepisami i nie narusza praw osób trzecich, a w szczególności ich praw autorskich majątkowych lub osobistych oraz dóbr osobistych.
- W ramach korzystania z Subskrypcji PWN udziela Użytkownikom niewyłącznej, nieprzenoszalnej licencji, na czas obowiązywania umowy, do korzystania z treści poprzez Konto, w tym do przeglądania lub pobierania udostępnionych w tym celu treści, na następujących polach eksploatacji:
- wprowadzania do pamięci komputera Użytkownika,
- wykorzystywania w dowolnej formie, wyłącznie dla potrzeb własnych Użytkownika (w tym w celu wspomagania praktyki zawodowej Użytkownika).
- Platforma oraz zawarte w niej Treści, w tym publikacje, materiały i informacje objęte są autorskimi prawami majątkowymi i osobistymi.
- Użytkownik uprawniony jest do korzystania z publikacji, materiałów i informacji, prezentowanych na Platformie jedynie w zakresie własnego użytku osobistego i zawodowego, tj. wspomagania prowadzenia praktyki zawodowej Użytkownika. Wykorzystywanie ich w innym zakresie jest dopuszczalne wyłącznie na podstawie odpowiedniego upoważnienia udzielonego przez uprawniony podmiot.
- Wszelkie logotypy (znaki towarowe) prezentowane na Platformie są objęte ochroną przewidzianą w przepisach prawa powszechnie obowiązującego.
- Naruszenie praw wskazanych w niniejszym paragrafie będzie skutkowało odpowiedzialnością prawną.
Postanowienia końcowe
- Administratorem danych osobowych Użytkowników Platformy jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. Gottlieba Daimlera 2. Dane osobowe Użytkownika przetwarzane są na zasadach opisanych w zakładce „Polityka Prywatności”, pod linkiem https://medico.pzwl.pl/polityka-prywatnosci.
- PWN zastrzega sobie prawo do wykluczenia z użytkowania Platformy Użytkownika, którego działania są sprzeczne z prawem, dobrymi obyczajami lub Regulaminem lub odrębnymi regulaminami regulującymi funkcjonalności Platformy dostępnymi na niej i zaakceptowanymi przez Użytkownika, co jest równoznaczne z usunięciem Konta z Platformy.
- Wszelkie nieprawidłowości techniczne dotyczące działania Platformy należy zgłaszać poprzez formularz dostępny na Koncie lub poprzez kontakt z BOK.
- W kwestiach nieuregulowanych Regulaminem stosuje się przepisy prawa polskiego, w tym Kodeksu Cywilnego oraz Ustawy z 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
- PWN zastrzega sobie prawo do zmiany Regulaminu z ważnych przyczyn, w tym:
- zmiany przepisów prawa regulujących dostarczanie Treści Cyfrowych lub Usług Cyfrowych, lub świadczenie usług drogą elektroniczną przez PWN wpływająca na wzajemne prawa i obowiązki stron umowy zawieranej pomiędzy Użytkownikiem, a PWN;
- konieczność dostosowania działalności PWN do nakazów, orzeczeń, postanowień lub wytycznych wynikających z:
- decyzji właściwego w zakresie działalności PWN organu administracji publicznej wpływającej na wzajemne prawa i obowiązki określone w umowie zawieranej pomiędzy Użytkownikiem a PWN; lub
- orzeczenia sądowego znajdującego zastosowanie w zakresie działalności PWN wpływającego na wzajemne prawa i obowiązki określone w umowie zawieranej pomiędzy Użytkownikiem a PWN;
- zmiana sposobu świadczenia usług drogą elektroniczną przez PWN spowodowana wyłącznie względami technicznymi lub technologicznymi;
- zmiana zakresu lub zasad świadczenia przez PWN usług, do których stosują się postanowienia Regulaminu, poprzez wprowadzenie nowych, modyfikację lub wycofanie przez PWN dotychczasowych funkcjonalności lub usług objętych Regulaminem i oferowanych Użytkownikowi;
- połączenie, podział albo przekształcenie PWN lub zmiana innych danych PWN;
z zachowaniem warunków i okresu wypowiedzenia, o których mowa poniżej.
- PWN, wprowadzając zmianę w Regulaminie, zobowiązany jest poinformować o tym za pośrednictwem Platformy, z zastrzeżeniem, że zmiany wejdą w życie w terminie nie krótszym niż 14 (czternaście) dni od ogłoszenia tych zmian. Okres wskazany w zdaniu poprzednim może ulec skróceniu, gdy zmiana będzie wynikała ze zmiany obowiązujących przepisów prawa, a czas między publikacją aktu prawnego, z którego wynika konieczność zmiany, a jego wejściem w życie jest krótszy niż 14 dni lub w wypadku, gdy zmiana wynika z prawomocnego wyroku lub decyzji, które nakazują ich wykonanie w terminie krótszym niż 14 dni.
- Użytkownicy, którzy dokonali Rejestracji i posiadają Konto, są informowani o zmianie Regulaminu poprzez przesłanie na adres poczty elektronicznej wskazany przez nich w Formularzu Rejestracyjnym, informacji o zmianie Regulaminu, zestawienia zmian Regulaminu wraz z aktywnym linkiem do nowego Regulaminu.
- Użytkownikom, którzy dokonali Rejestracji i posiadają Konto, przysługuje prawo do wypowiedzenia Regulaminu. Użytkownik może dokonać wypowiedzenia Regulaminu w terminie 14 dni od dnia otrzymania wiadomości e-mail o zmianie postanowień Regulaminu.
- Wypowiedzenie Regulaminu przez Użytkownika, który dokonał Rejestracji i posiada Konto, równoznaczne jest z rezygnacją z posiadania Konta. Wypowiedzenie Regulaminu wiąże się dla PWN z obowiązkiem usunięcia danych Użytkownika z bazy danych.
- Niezłożenie przez Użytkownika, który dokonał Rejestracji i posiada Konto, oświadczenia o wypowiedzeniu Regulaminu w terminie 14 dni od dnia otrzymania wiadomości e-mail o zmianie postanowień Regulaminu oznacza akceptację zmienionego Regulaminu z zastrzeżeniem, iż pierwsze po zmianie Regulaminu logowanie się Użytkownika do Platformy odbywa się po potwierdzeniu przez Użytkownika zapoznania się z treścią Regulaminu ze zmianami.
- Ewentualna zmiana Regulaminu w żaden sposób nie może wpłynąć na prawa nabyte przez Użytkownika w związku z użytkowaniem Platformy przed datą wejścia w życie zmiany Regulaminu.
Regulamin obowiązuje od dnia 15.05.2025 r.
WZÓR FORMULARZA ODSTĄPIENIA OD UMOWY
(formularz ten należy wypełnić i odesłać tylko w przypadku chęci odstąpienia od Umowy sprzedaży)
Adresat:
Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. Gottlieba Daimlera 2, e-mail: bok@medico.pzwl.pl
- Ja/My(*) niniejszym informuję/informujemy(*) o moim/naszym odstąpieniu od umowy sprzedaży następujących
towarów(*) umowy dostawy następujących towarów(*) umowy o dzieło polegającej na wykonaniu następujących
towarów(*)/o świadczenie następującej usługi(*)
- Nazwa produktu
- Data zawarcia umowy(*)/odbioru(*)
- Imię i nazwisko konsumenta(-ów)
- Adres konsumenta(-ów)
- Numer konta bankowego
- Podpis konsumenta(-ów) (tylko jeżeli formularz jest przesyłany w wersji papierowej)
- Data
(*) Niepotrzebne skreślić.
„Regulamin”
Postanowienia ogólne
- Właścicielem i administratorem internetowej platformy medycznej pod nazwą „Platforma Medyczna Medico PZWL Opiekun Medyczny”, funkcjonującej pod adresem:
https://medico.pzwl.pl/opiekun-medyczny
(„Platforma„), jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. Gottlieba Daimlera 2, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XIV Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000067444, NIP: 5260152235, o kapitale zakładowym w wysokości 4.250.606 PLN (wpłaconym w całości). - Z PWN można się skontaktować poprzez:
- listownie na adres siedziby: ul. Gottlieba Daimlera 2, 02-460 Warszawa;
- adres poczty elektronicznej: bok@medico.pzwl.pl
- numery telefonu: +48 509-842-401 lub 22 695-45-42.
- Dane wskazane w ust. 2 powyżej służą także jako punkt kontaktowy dla organów państw członkowskich, Komisji i Rady Usług Cyfrowych, w związku z uprawieniami nadanymi przez Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2022/2065 z dnia 19 października 2022 r. w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz zmiany dyrektywy 2000/31/WE (akt o usługach cyfrowych) (Tekst mający znaczenie dla EOG). Kontakt może odbywać się w języku polskim oraz angielskim.
- Regulamin określa warunki i zasady funkcjonowania Platformy oraz prawa i obowiązki Użytkowników. Platforma dostępna jest również za pośrednictwem urządzeń mobilnych.
- Treść Regulaminu znajduje się na Platformie pod adresem:
https://medico.pzwl.pl/regulamin. Regulamin jest udostępniany Użytkownikowi nieodpłatnie w formie, która umożliwia jego pozyskanie, odtwarzanie i utrwalanie. - Z Biurem Obsługi Klienta można się skontaktować pod adresem e-mail: bok@medico.pzwl.pl lub pod numerem telefonu: +48 509-842-401 lub 22 695-45-42. BOK czynne jest w godzinach 8-17.
Definicje
- Właścicielem i administratorem internetowej platformy medycznej pod nazwą „Platforma Medyczna Medico PZWL Opiekun Medyczny”, funkcjonującej pod adresem:
https://medico.pzwl.pl/opiekun-medyczny
(„Platforma„), jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. Gottlieba Daimlera 2, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XIV Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000067444, NIP: 5260152235, o kapitale zakładowym w wysokości 4.250.606 PLN (wpłaconym w całości). - Z PWN można się skontaktować poprzez:
- listownie na adres siedziby: ul. Gottlieba Daimlera 2, 02-460 Warszawa;
- adres poczty elektronicznej: bok@medico.pzwl.pl
- numery telefonu: +48 509-842-401 lub 22 695-45-42.
- Dane wskazane w ust. 2 powyżej służą także jako punkt kontaktowy dla organów państw członkowskich, Komisji i Rady Usług Cyfrowych, w związku z uprawieniami nadanymi przez Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2022/2065 z dnia 19 października 2022 r. w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz zmiany dyrektywy 2000/31/WE (akt o usługach cyfrowych) (Tekst mający znaczenie dla EOG). Kontakt może odbywać się w języku polskim oraz angielskim.
- Regulamin określa warunki i zasady funkcjonowania Platformy oraz prawa i obowiązki Użytkowników. Platforma dostępna jest również za pośrednictwem urządzeń mobilnych.
- Treść Regulaminu znajduje się na Platformie pod adresem:
https://medico.pzwl.pl/regulamin. Regulamin jest udostępniany Użytkownikowi nieodpłatnie w formie, która umożliwia jego pozyskanie, odtwarzanie i utrwalanie. - Z Biurem Obsługi Klienta można się skontaktować pod adresem e-mail: bok@medico.pzwl.pl lub pod numerem telefonu: +48 509-842-401 lub 22 695-45-42. BOK czynne jest w godzinach 8-17.
Usługi świadczone drogą elektroniczną
- PWN jest usługodawcą usług świadczonych drogą elektroniczną w rozumieniu UŚUDE. Regulamin stanowi jednocześnie regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną w rozumieniu art. 8 UŚUDE.
- Za pośrednictwem Platformy, PWN świadczy następujące Usługi:
- Konto
- zakup Subskrypcji
- Newsletter
- opinie
- dostarczanie Treści Cyfrowych
- wtyczka do Ibuk Libra
- inne usługi dostępne na Platformie, aktualnie dostępne dla Użytkowników
- Przed rozpoczęciem korzystania z Platformy każdy Użytkownik ma obowiązek zapoznania się z treścią Regulaminu. Korzystając z Platformy, w tym zakładając Konto, Użytkownik wyraża zgodę na treść Regulaminu oraz zobowiązuje się do jego przestrzegania.
- Dla współpracy z systemem teleinformatycznym, którym posługuje się PWN i w celu korzystania z Platformy, Użytkownik musi dysponować sprzętem i systemem spełniającym następujące minimalne wymagania techniczne:
- stabilne połączenie z siecią Internet;
- przeglądarka internetowa umożliwiająca wyświetlanie dokumentów HTML. System współpracuje z:
- Google Chrome
- Mozilla Firefox
- Opera
- Safari
- Microsoft EDGE
- poprawnie skonfigurowana poczta elektroniczna
- W przypadku, gdy korzystanie z Usług wymaga spełnienia dodatkowych warunków technicznych, warunki te wskazane są w ich opisie.
- W przypadku Usług dostępnych na urządzeniach mobilnych, wymagane są:
- Chrome for Android
- Safari on iOS
- Samsung Internet
- Opera Mobile
- Użytkownik przyjmuje do wiadomości, że treści dostępne na Platformie przeznaczone są tylko do wyświetlenia i odtworzenia – bez możliwości pobierania, modyfikacji, chyba że wyraźnie na to zezwolono.
- Użytkownik zobowiązuje się do niepodejmowania działań zakłócających funkcjonowanie Platformy ani do publikowania treści bezprawnych.
- Użytkownik zobowiązany jest w szczególności do:
- niedostarczania i nieprzekazywania Niedozwolonych Treści
- niezakłócania działania Platformy
- niespamowania
- korzystania z Platformy w sposób nieuciążliwy
- korzystania z treści tylko do użytku osobistego
- przestrzegania przepisów prawa i Regulaminu
- PWN ma prawo monitorować i moderować treści – nie korzysta z automatycznych narzędzi do moderacji.
- PWN umożliwia zgłaszanie Niedozwolonych Treści – zgodnie z Regulaminem.
- W zgłoszeniu należy podać:
- dokładny URL treści
- przyczyny zgłoszenia
- oświadczenie o dobrej wierze i rzetelności informacji
- PWN podejmie działania w celu moderacji zgłoszonych treści i może powiadomić odpowiednie organy.
- Użytkownik, który zamieścił Niedozwoloną Treść, zostanie powiadomiony i może się odwołać w ciągu 6 miesięcy.
- PWN rekomenduje środki ostrożności w związku z ryzykiem korzystania z Internetu i zapewnia odpowiedni poziom bezpieczeństwa.
- Korzystanie z Platformy jest równoznaczne z zawarciem umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną.
- Użytkownik może cofnąć zgodę na korzystanie z Usług w dowolnym momencie. W niektórych przypadkach Konto może zostać usunięte po roku braku aktywności.
- Do reklamacji usług elektronicznych stosuje się § 8 Regulaminu. Termin liczy się od momentu zdarzenia.
- W sprawach nieuregulowanych stosuje się UŚUDE oraz inne przepisy prawa.
- Newsletter:
- Dostępny tylko po zapisie
- Wymagany adres e-mail
- Potwierdzenie zapisu przez e-mail
- Dobrowolny i darmowy
- Możliwość rezygnacji przez link lub e-mail
- PWN może zakończyć usługę Newslettera w dowolnym momencie
- Opinie:
- Opinie pozyskiwane poza Platformą
- Publikacja za zgodą autora
- Nie mogą zawierać chronionych treści
- Autor może zażąda
Platforma
- Celem funkcjonowania Platformy jest udostępnianie Użytkownikom bazy profesjonalnej i aktualizowanej wiedzy medycznej dla opiekunów medycznych, w szczególności publikacji medycznych.
- PWN udostępnia, między innymi, następujące funkcjonalności na Platformie: dostęp do bazy wiedzy, bazy zaleceń, śledzenia i personalizacji treści, przy czym Użytkownik przyjmuje do wiadomości, że dostęp do poszczególnych funkcjonalności uzależniony jest od rodzaju Subskrypcji kupionej przez Użytkownika.
- PWN uprawniony jest do aktualizacji, zmiany lub usuwania dostępnych na Platformie treści lub funkcjonalności.
- Wszystkie materiały i treści prezentowane na Platformie mają charakter informacyjny i służą wspomaganiu prowadzenia praktyki zawodowej Użytkowników. Publikowane materiały i treści nie stanowią porady medycznej i powinny być każdorazowo dostosowane do indywidualnego stanu zdrowia pacjenta. PWN dokłada wszelkich starań, aby informacje i dane zawarte na Platformie były poprawne merytorycznie i oparte o źródła naukowe, jednak nie należy ich traktować jako uniwersalnych wytycznych postępowania. W związku z powyższym PWN jest wolny od odpowiedzialności za jakiekolwiek skutki działań Użytkowników podejmowanych w oparciu o dostępne na Platformie treści lub materiały. Użytkownik przyjmuje do wiadomości, że wyniki wyszukiwania mogą się różnić w zależności od treści zapytania Użytkownika.
- W celu wypełnienia obowiązku wynikającego z art. 12 ust. 1 pkt 19 i 20) Ustawy o Prawach Konsumenta, PWN informuje, że udostępniane na Platformie Treści Cyfrowe mają funkcjonalności wskazane w jej opisie na Platformie. PWN dokłada wszelkich starań w zastosowaniu technicznych środków ochrony przed nieuprawnionym dostępem.
- Treści Cyfrowe są kompatybilne ze sprzętem cyfrowym lub oprogramowaniem wskazanym w § 3 ust. 4 i 6 Regulaminu.
- Wsparcie techniczne Użytkownik może otrzymać, kontaktując się z PWN na następujący numer telefonu: +48 509-842-401 lub adres e-mail: bok@medico.pzwl.pl.
Rejestracja Konta na Platformie
- Użytkownik Platformy może zarejestrować Konto samodzielnie jako użytkownik indywidualny lub na podstawie zaproszenia w związku z umową o dostęp do Platformy zawartą z PWN przez Klienta („Rejestracja„).
- Dostęp do Konta wymaga zalogowania, po zarejestrowaniu się przez Użytkownika, zgodnie z procedurą określoną poniżej.
- Rejestracja Konta jest bezpłatna, z zastrzeżeniem, że w celu uzyskania dostępu do treści na Platformie, konieczne jest wykupienie jednej z dostępnych na Platformie Subskrypcji.
- W celu zarejestrowania się na Platformie, każdy Użytkownik wypełnia drogą elektroniczną formularz rejestracyjny udostępniony na Platformie (dalej „Formularz Rejestracyjny„) podając dane w nim wskazane.
- W wypadku rejestracji Użytkownika na podstawie zaproszenia w związku z umową zawartą przez Klienta z PWN, Klient przekazuje PWN adresy e-mail pracowników, współpracowników, zleceniobiorców lub podwykonawców („Współpracownicy„), którzy otrzymają od PWN wiadomość e-mail zawierającą zaproszenie umożliwiające założenie Konta na Platformie. Współpracownik, który otrzymał wiadomość e-mail z zaproszeniem, powinien otworzyć link aktywacyjny przekierowujący do Formularza Rejestracyjnego udostępnionego na Platformie, a następnie wypełnić i przesłać drogą elektroniczną ww. Formularz Rejestracyjny. Użytkownik taki otrzymuje dostęp do Platformy w zakresie wynikającym z odrębnej umowy zawartej pomiędzy Klientem a PWN. Do Użytkowników będących Współpracownikami nie znajdują zastosowania §6 i 7 Regulaminu. Powyższe nie wyłącza prawa Współpracownika do samodzielnego nabycia Subskrypcji jako użytkownik indywidualny. Wówczas w zakresie w jakim Współpracownik jest stroną umowy zawartej z PWN, znajdą do niej zastosowanie w pełni postanowienia tego Regulaminu.
- Użytkownik ponosi odpowiedzialność za prawdziwość i prawidłowość danych podanych przez niego w Formularzu Rejestracyjnym.
- Użytkownik może dokonać wyłącznie jednej Rejestracji Konta na Platformie i posiadać jedno Konto, co nie wyłącza uprawnienia do posiadania w ramach jednego Konta więcej niż jednej aktywnej Subskrypcji.
- Podczas Rejestracji Użytkownik ustala hasło do Konta. Loginem Użytkownika jest adres e-mail. Użytkownik zobowiązany jest nie udostępniać Konta osobom trzecim, w szczególności nie podawać im loginu i hasła do Konta. PWN nie ponosi odpowiedzialności za czynności dokonane przez nieuprawnione osoby trzecie, które uzyskały dostęp do Konta, w szczególności w wyniku niedochowania zasad ostrożności przez Użytkownika przy posługiwaniu się loginem i hasłem do Konta.
- Wypełniając Formularz Rejestracyjny, Użytkownik:
- potwierdza zapoznanie się, akceptację i przyjęcie do stosowania postanowień Regulaminu oraz zapoznanie się z Polityką Prywatności;
- może wyrazić zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną w celu marketingu produktów oraz usług PWN oraz podmiotów z nim współpracujących, jak również zgodę na przesyłanie przez PWN oraz podmioty z nim współpracujące informacji handlowych w rozumieniu UŚUDE.
- Po przesłaniu prawidłowo wypełnionego Formularza Rejestracyjnego, Użytkownik otrzymuje potwierdzenie dokonania Rejestracji drogą elektroniczną na podany w Formularzu Rejestracyjnym adres poczty elektronicznej.
- Użytkownik przyjmuje do wiadomości, że po utworzeniu Konta, Użytkownik może – za pomocą danych podanych w Formularzu Rejestracyjnym – utworzyć konta na innych platformach internetowych administrowanych przez PWN za ich pośrednictwem, w których działa usługa wspólnego konta, poprzez zalogowanie się na nich i zawarcie oddzielnych umów o świadczenie usług konta, na zasadach określonych w regulaminach tych platform.
- Użytkownik uprawniony jest do zmiany danych podanych w Formularzu Rejestracyjnym poprzez odpowiednią zakładkę na Koncie.
- Usunięcie Konta jest równoznaczne z rezygnacją z korzystania z Platformy. Użytkownik może usunąć Konto samodzielnie, po zalogowaniu, z poziomu panelu zarządzania. Użytkownik potwierdza wolę usunięcia Konta, postępując zgodnie z kolejnymi krokami wskazanymi na Platformie. PWN potwierdza usunięcie Konta przez Użytkownika. Usunięcie Konta przez Użytkownika posiadającego aktywną Subskrypcję powoduje rezygnację z aktywnych Subskrypcji oraz utratę dostępu do zapisanych materiałów, zgodnie z §6 ust. 14 Regulaminu. Po usunięciu Konta, nie ma możliwości jego przywrócenia. Użytkownik przyjmuje do wiadomości, że usunięcie Konta w ramach Platformy skutkuje wyłącznie usunięciem danych w ramach tej Platformy, a Użytkownik zachowuje możliwość logowania się i korzystania z innych serwisów internetowych PWN, w których dostępna jest usługa wspólnego konta.
Zakup Subskrypcji
- W celu zakupu Subskrypcji, Użytkownik, który dokonał Rejestracji, loguje się na Platformie, a następnie dokonuje wyboru Subskrypcji. PWN oferuje Subskrypcje na czas określony (terminowe) oraz na czas nieokreślony (bezterminowe, odnawialne). Rodzaje Subskrypcji oraz ich ceny podane są na Platformie. W ramach Subskrypcji Użytkownik uzyskuje dostęp do Treści Cyfrowych oferowanych przez PWN w ramach Platformy.
- W przypadku gdy Użytkownik żąda wystawienia faktury VAT z tytułu zakupu Subskrypcji powinien wskazać dodatkowo dane wymagane dla jej wystawienia. W celu otrzymania faktury VAT Użytkownik musi podać PWN numer NIP w momencie rozpoczęcia transakcji.
- W celu zakończenia zakupu Subskrypcji, należy kliknąć przycisk „Płacę”.
- Cena za Subskrypcję na czas nieokreślony rozliczana jest w formie cyklicznej opłaty subskrypcyjnej, zgodnie z informacjami podanymi w Regulaminie oraz na Platformie. Cena za Subskrypcję na czas określony rozliczana jest z góry za cały okres subskrypcyjny, zgodnie z wyborem Użytkownika. Rozliczenia transakcji kartą płatniczą prowadzone są za pośrednictwem operatora Przelewy24.
- Płatność za Subskrypcję jest uiszczana z góry poprzez automatyczne pobranie kwoty odpowiadającej cenie za świadczenie usług w danym okresie rozliczeniowym w ramach wybranej Subskrypcji z karty płatniczej zarejestrowanej przez Użytkownika na Koncie.
- Jeżeli płatność nie powiedzie się z przyczyn, które leżą po stronie Użytkownika, w tym z powodu braku środków na karcie płatniczej, Użytkownik otrzyma na adres poczty elektronicznej wiadomość informującą o braku pobrania opłaty za Subskrypcję. PWN może wyłączyć świadczenie usługi Subskrypcji. PWN podejmuje 3 kolejne próby ściągnięcia płatności w kolejnych dniach. W takim wypadku Użytkownik otrzyma na adres poczty elektronicznej informację o wyłączeniu Subskrypcji z powodu braku płatności za kolejny okres rozliczeniowy.
- Szczegółowe warunki korzystania z form płatności określonych w ust. 4 powyżej, dostarczanych przez podmioty trzecie, określone są w regulaminach udostępnianych przez te podmioty. Korzystanie z ww. form płatności oznacza akceptację przez Użytkownika ww. regulaminów oraz oznacza udostępnienie danych osobowych Użytkownika na rzecz takich podmiotów trzecich w zakresie niezbędnym do realizacji płatności. PWN nie ponosi odpowiedzialności za działania lub zaniechania podmiotów trzecich realizujących proces płatności.
- Okres rozliczeniowy, za który naliczana jest opłata subskrypcyjna wskazany jest na Platformie.
- Jeżeli Użytkownik indywidualny, który dokonał Rejestracji i założył Konto nie zrezygnuje z Subskrypcji na czas nieokreślony, zgodnie z postanowieniami Regulaminu, opłata subskrypcyjna zostanie od niego pobrana automatycznie za kolejny okres rozliczeniowy.
- Umowę Subskrypcji uważa się za zawartą z chwilą otrzymania przez Użytkownika potwierdzenia zakupu Subskrypcji.
- Nowi Użytkownicy, tj. osoby, które wcześniej nie rejestrowały Konta na Platformie, mogą skorzystać z 30-dniowego bezpłatnego okresu próbnego dla Subskrypcji. PWN zastrzega sobie prawo weryfikacji uprawnień Użytkownika w zakresie korzystania z okresu próbnego. Użytkownik może w okresie bezpłatnego korzystania z Platformy anulować Subskrypcję w dowolnym momencie ze skutkiem na koniec okresu bezpłatnego korzystania z Platformy. W takim wypadku opłata subskrypcyjna za kolejny okres rozliczeniowy nie zostanie pobrana. Użytkownik może zrezygnować z Subskrypcji poprzez Konto lub poprzez kontakt z BOK. W przypadku niezłożenia rezygnacji z Subskrypcji, opłata za wybrany rodzaj Subskrypcji zostanie pobrana od Klienta w pierwszym dniu po upływie okresu próbnego, zgodnie z postanowieniami Regulaminu oraz rodzajem wybranej Subskrypcji.
- Koszt Subskrypcji może ulec zmianie, wówczas wykupiona Subskrypcja do końca okresu rozliczeniowego pozostaje w tej samej cenie.
- O planowanej zmianie opłaty subskrypcyjnej PWN poinformuje Użytkowników z co najmniej 14-dniowym wyprzedzeniem, w formie wiadomości e-mail przesłanej na posiadany adres Użytkownika oraz poprzez komunikat na Platformie.
- Użytkownik może zrezygnować z Subskrypcji na czas nieokreślony w dowolnym momencie, ze skutkiem na koniec okresu Subskrypcji.
- Użytkownik może wypowiedzieć umowę na czas nieokreślony, składając oświadczenie poprzez Konto lub poprzez bezpośredni kontakt z BOK.
- Użytkownik nie może wypowiedzieć Subskrypcji zawartej na czas określony. Po zakończeniu okresu Subskrypcji na czas określony zostaje ona przekształcona w Subskrypcję na czas nieokreślony, zgodnie z cennikiem obowiązującym w momencie przekształcenia, chyba że w trakcie trwania Subskrypcji na czas określony, Użytkownik złoży oświadczenie o usunięciu konta – w takim przypadku konto wraz z Subskrypcją będzie dostępne dla Użytkownika do końca okresu rozliczeniowego, tj. do końca okresu Subskrypcji na czas określony, a płatność za kolejny okres nie zostanie pobrana. Płatność za kolejny okres rozliczeniowy za Subskrypcję po jej przekształceniu w Subskrypcję na czas nieokreślony zostanie pobrana przez PWN z góry pierwszego dnia obowiązywania Subskrypcji na czas nieokreślony. W przypadku braku możliwości pobrania płatności od Użytkownika, PWN zastrzega możliwość wyłączenia świadczenia usług określonych Regulaminem oraz powiadomi Użytkownika o kolejnych próbach pobrania płatności. W przypadku braku powodzenia tych prób, PWN zaprzestanie świadczenia usług dla Użytkownika.
- Konsument otrzymuje utrwalenie, zabezpieczenie, udostępnienie oraz potwierdzenie zawarcia Umowy, w rozumieniu art. 21 Ustawy o prawach konsumenta, za pośrednictwem Platformy oraz poprzez wiadomość e-mail przesłaną na adres wskazany podczas Rejestracji.
- W przypadku obniżenia ceny Subskrypcji PWN obok informacji o cenie zamieszcza również informację o najniższej cenie tych Subskrypcji, która obowiązywała w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki. Jeżeli dana Subskrypcja jest oferowana do sprzedaży w okresie krótszym niż 30 dni, obok informacji o obniżonej cenie PWN zamieszcza również informację o najniższej cenie Subskrypcji, która obowiązywała w okresie od dnia rozpoczęcia oferowania Subskrypcji do sprzedaży do dnia wprowadzenia obniżki.
Odstąpienie od Umowy przez Konsumenta
- Jeżeli Użytkownik jest Konsumentem, na podstawie art. 27 Praw konsumenta przysługuje mu prawo do odstąpienia od Umowy w ciągu 14 (czternastu) dni kalendarzowych od dnia jej zawarcia, jako zawartej na odległość, z zastrzeżeniem postanowień poniżej dotyczących umowy o dostarczanie Treści Cyfrowych.
- Do zachowania tego terminu wystarczy wysłanie oświadczenia przed upływem ww. terminu. Jeżeli Użytkownik nie jest Konsumentem, poniższych postanowień nie stosuje się. Oświadczenie o odstąpieniu od Umowy może być złożone w dowolnej formie, w tym według wzoru stanowiącego Załącznik nr 2 do Prawa konsumenta lub według wzoru stanowiącego Załącznik nr 1 do Regulaminu. W przypadku odstąpienia od Umowy jest ona uważana za niezawartą.
- PWN zwraca niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni od dnia otrzymania oświadczenia Konsumenta o odstąpieniu od Umowy, wszystkie dokonane przez Konsumenta płatności. Zwrot płatności następuje przy użyciu takiego samego sposobu zapłaty, jakiego użył Konsument, tj. zwrot płatności nastąpi odpowiednio, na numer rachunku bankowego lub na konto przypisane do karty płatniczej lub kredytowej, chyba że w oświadczeniu o odstąpieniu od Umowy Konsument wskazał inny numer rachunku bankowego i wyraźnie zgodził się na inny sposób zwrotu, który nie wiąże się dla niego z żadnymi kosztami.
- Za chwilę rozpoczęcia spełniania świadczenia w przypadku Treści Cyfrowych uznaje się moment doręczenia Użytkownikowi uzyskania dostępu do Treści Cyfrowych, chyba że zastrzeżono inaczej.
- Prawo odstąpienia od umowy o dostarczanie Treści Cyfrowych niedostarczanych na nośniku materialnym, za które Konsument jest zobowiązany do zapłaty ceny, nie przysługuje, jeżeli PWN rozpoczął świadczenie za wyraźną i uprzednią zgodą Konsumenta, który został poinformowany przed rozpoczęciem świadczenia, że po spełnieniu świadczenia przez PWN utraci prawo odstąpienia od umowy, i przyjął to do wiadomości, a PWN przekazał Konsumentowi potwierdzenie, o którym mowa w art. 15 ust. 1 i 2 albo art. 21 ust. 1 Prawa konsumenta.
- W przypadku Treści Cyfrowych dobrowolną decyzję o rozpoczęciu dostarczania Treści Cyfrowych Konsument podejmuje przed zawarciem umowy o dostarczanie Treści Cyfrowych poprzez zaznaczenie odpowiedniego check-boxa w formularzu zamówienia podczas zakupu Subskrypcji.
Reklamacje
- Reklamacje dotyczące realizacji usług przez PWN lub funkcjonowania Platformy mogą być zgłaszane poprzez formularz dostępny na Koncie lub poprzez kontakt z Biurem Obsługi Klienta.
- Reklamacja powinna zawierać imię, nazwisko, aktualny adres Użytkownika oraz dokładny opis i wskazanie okoliczności stanowiących podstawę reklamacji.
- Reklamacja Użytkownika będącego Konsumentem dotycząca problemów z umową o dostarczanie Treści Cyfrowych stanowi jednocześnie żądanie doprowadzenia Treści Cyfrowych do zgodności z umową.
- Konsument ma obowiązek współpracować z PWN, w rozsądnym zakresie i przy zastosowaniu najmniej uciążliwych dla siebie środków technicznych (w tym przykładowo przy zastosowaniu komunikacji e-mailowej, telefonicznej, poprzez przesłanie wymaganych printscreenów), w celu ustalenia, czy brak zgodności Treści Cyfrowej z umową w odpowiednim czasie wynika z cech środowiska cyfrowego Konsumenta.
- PWN po otrzymaniu reklamacji zgodnie z ust. 1 i 2 powyżej, ustosunkuje się do niej w terminie 14 (czternastu) dni kalendarzowych od dnia doręczenia reklamacji. Odpowiedź na reklamację jest udzielana pisemnie za pośrednictwem poczty lub za pośrednictwem zwrotnej wiadomości e-mail.
- W zakresie reklamacji Użytkownik może realizować uprawnienia przyznane mu przez przepisy Ustawy o prawach konsumenta, m.in. za brak zgodności Treści Cyfrowej z Umową.
- W przypadku odstąpienia przez Użytkownika od Umowy w wypadku reklamacji, PWN może mu uniemożliwić dalsze korzystanie z Usługi, w szczególności poprzez zablokowanie Konta.
- PWN ponosi odpowiedzialność za brak zgodności z umową Treści Cyfrowej dostarczanych jednorazowo lub w częściach, który istniał w chwili ich dostarczenia i ujawnił się w ciągu dwóch lat od tej chwili. Domniemywa się, że brak zgodności Treści Cyfrowej z umową, który ujawnił się przed upływem roku od chwili ich dostarczenia, istniał w chwili ich dostarczenia.
- W przypadku Treści Cyfrowych dostarczanych w sposób ciągły PWN ponosi odpowiedzialność za brak zgodności z umową takiej Treści Cyfrowej, który wystąpił lub ujawnił się w czasie, w którym zgodnie z umową miały być dostarczane. Domniemywa się, że brak zgodności Treści Cyfrowej z umową wystąpił w tym czasie, jeżeli w tym czasie się ujawnił.
- Domniemania określone w ust. 8 i 9 powyżej nie mają zastosowania, jeżeli:
- środowisko cyfrowe Konsumenta nie jest kompatybilne z wymaganiami technicznymi, o których PWN poinformował go w sposób jasny i zrozumiały przed zawarciem umowy;
- Konsument, poinformowany w jasny i zrozumiały sposób przed zawarciem umowy o obowiązku współpracy z PWN, w rozsądnym zakresie i przy zastosowaniu najmniej uciążliwych dla siebie środków technicznych, w celu ustalenia, czy brak zgodności Treści Cyfrowej z umową w odpowiednim czasie wynika z cech środowiska cyfrowego Konsumenta, nie wykonuje tego obowiązku.
- Niezgodność Treści Cyfrowych ma miejsce wtedy, gdy:
- niezgodny z umową jest ich opis, rodzaj, ilość, jakość, kompletność, funkcjonalność, kompatybilność, interoperacyjność oraz dostępność wsparcia technicznego i aktualizacji,
- nie będą one pozostawały przydatne do szczególnego celu, do którego są potrzebne konsumentowi, o którym konsument powiadomił przedsiębiorcę najpóźniej w momencie zawarcia umowy i który przedsiębiorca zaakceptował,
- nie będą one nadawać się do celów, w których zazwyczaj korzysta się z Treści cyfrowej tego rodzaju, z uwzględnieniem obowiązujących przepisów prawa, norm technicznych lub dobrych praktyk,
- nie będą one nadawać się do celów, w których zazwyczaj korzysta się z Treści cyfrowej tego rodzaju, z uwzględnieniem obowiązujących przepisów prawa, norm technicznych lub dobrych praktyk, chyba że przedsiębiorca wykaże, że:
- nie wiedział o danym publicznym zapewnieniu i oceniając rozsądnie nie mógł o nim wiedzieć,
- przed zawarciem umowy publiczne zapewnienie zostało sprostowane z zachowaniem warunków i formy, w jakich publiczne zapewnienie zostało złożone, lub w porównywalny sposób,
- publiczne zapewnienie nie miało wpływu na decyzję konsumenta o zawarciu.
- nie będą one dostarczone z akcesoriami i instrukcjami, których dostarczenia konsument może rozsądnie oczekiwać,
- nie będą one zgodne z wersją próbną lub zapowiedzią, które zostały udostępnione konsumentowi przez przedsiębiorcę przed zawarciem umowy.
- PWN doprowadza do zgodności z umową reklamowanej Treści Cyfrowej w rozsądnym czasie od chwili, w której zostanie poinformowany o zaistniałych okolicznościach, bez nadmiernych niedogodności dla Konsumenta, uwzględniając charakter oraz cel Treści Cyfrowej, w jakim są wykorzystywane.
- Konsument może złożyć oświadczenie o obniżeniu ceny albo odstąpieniu od umowy, gdy:
- doprowadzenie do zgodności z Umową jest niemożliwe albo wymaga nadmiernych kosztów po stronie PWN,
- doprowadzenie do zgodności z umową okazało się nieskuteczne,
- brak zgodności Treści Cyfrowej z Umową jest na tyle istotny, że uzasadnia natychmiastowe obniżenie ceny albo odstąpienie od umowy,
- z oświadczenia PWN lub okoliczności wyraźnie wynika, że nie doprowadzi on Treści Cyfrowych do zgodności z Umową w rozsądnym czasie lub bez nadmiernych niedogodności dla Konsumenta.
- PWN może dokonać zmiany Treści Cyfrowej, która nie jest niezbędna do zachowania jej zgodności z umową, z uzasadnionych przyczyn wskazanych w § 10 ust. 5 Regulaminu. Nie jest możliwe dokonanie zmiany Treści Cyfrowej dostarczanych w sposób jednorazowy.
- Po wyczerpaniu postępowania reklamacyjnego Użytkownikowi przysługuje prawo do dochodzenia nieuwzględnionych roszczeń w sądzie powszechnym właściwym miejscowo według przepisów kodeksu postępowania cywilnego.
- Użytkownik ma możliwość skorzystania z pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń, m.in. poprzez złożenie przez Użytkownika po zakończeniu postępowania reklamacyjnego wniosku o wszczęcie mediacji lub wniosku o rozpatrzenie sprawy przed sądem polubownym (wniosek można pobrać na stronie internetowej https://uokik.gov.pl/download/6984). Wykaz Stałych Polubownych Sądów Konsumenckich działających przy Wojewódzkich Inspektoratach Inspekcji Handlowej dostępny jest na stronie internetowej: https://www.uokik.gov.pl/wazne_adresy.php#faq596. Pozasądowe dochodzenie roszczeń po zakończeniu postępowania reklamacyjnego jest bezpłatne. W przypadku Użytkownika będącego Konsumentem, chcącego skorzystać z pozasądowego sposobu dochodzenia roszczeń, istnieje dodatkowo możliwość złożenia skargi za pośrednictwem unijnej platformy internetowej ODR, dostępnej pod adresem https://ec.europa.eu/consumers/odr/.
- Reklamacje złożone przez Klientów będących przedsiębiorcami będą rozpatrywane na zasadach ogólnych.
Prawa autorskie
- W ramach korzystania z Subskrypcji PWN udziela Użytkownikom niewyłącznej, nieprzenoszalnej licencji, na czas obowiązywania umowy, do korzystania z treści poprzez Konto, w tym do przeglądania lub pobierania udostępnionych w tym celu treści, na następujących polach eksploatacji:
- wprowadzania do pamięci komputera Użytkownika,
- wykorzystywania w dowolnej formie, wyłącznie dla potrzeb własnych Użytkownika (w tym w celu wspomagania praktyki zawodowej Użytkownika).
- Platforma oraz zawarte w niej Treści, w tym publikacje, materiały i informacje objęte są autorskimi prawami majątkowymi i osobistymi.
- Użytkownik uprawniony jest do korzystania z publikacji, materiałów i informacji, prezentowanych na Platformie jedynie w zakresie własnego użytku osobistego i zawodowego, tj. wspomagania prowadzenia praktyki zawodowej Użytkownika. Wykorzystywanie ich w innym zakresie jest dopuszczalne wyłącznie na podstawie odpowiedniego upoważnienia udzielonego przez uprawniony podmiot.
- Wszelkie logotypy (znaki towarowe) prezentowane na Platformie są objęte ochroną przewidzianą w przepisach prawa powszechnie obowiązującego.
- Naruszenie praw wskazanych w niniejszym paragrafie będzie skutkowało odpowiedzialnością prawną.
Postanowienia końcowe
- Administratorem danych osobowych Użytkowników Platformy jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. Gottlieba Daimlera 2. Dane osobowe Użytkownika przetwarzane są na zasadach opisanych w zakładce „Polityka Prywatności”, pod linkiem
https://medico.pzwl.pl/polityka-prywatnosci. - PWN zastrzega sobie prawo do wykluczenia z użytkowania Platformy Użytkownika, którego działania są sprzeczne z prawem, dobrymi obyczajami lub Regulaminem, co jest równoznaczne z usunięciem Konta.
- Wszelkie nieprawidłowości techniczne należy zgłaszać poprzez formularz dostępny na Koncie lub kontakt z BOK.
- W kwestiach nieuregulowanych Regulaminem stosuje się prawo polskie, w tym Kodeks Cywilny oraz ustawę o prawie autorskim i prawach pokrewnych z 4 lutego 1994 r.
- PWN zastrzega sobie prawo do zmiany Regulaminu z ważnych przyczyn, w tym:
- zmiany przepisów prawa dotyczących Treści Cyfrowych lub usług elektronicznych wpływające na prawa i obowiązki stron,
- konieczność dostosowania do decyzji organów administracji publicznej lub orzeczeń sądowych,
- decyzji właściwego organu,
- orzeczenia sądu.
- zmiana sposobu świadczenia usług z powodów technicznych lub technologicznych,
- modyfikacja oferty, funkcjonalności lub usług,
- zmiany organizacyjne w PWN (połączenie, przekształcenie itp.).
Z zachowaniem warunków i okresu wypowiedzenia.
- PWN poinformuje o zmianie Regulaminu przez Platformę. Zmiany wchodzą w życie nie wcześniej niż po 14 dniach od ogłoszenia, z wyjątkiem sytuacji wymagających szybszego działania.
- Użytkownicy posiadający Konto są informowani o zmianie Regulaminu również drogą mailową.
- Użytkownik może wypowiedzieć Regulamin w ciągu 14 dni od otrzymania informacji o jego zmianie.
- Wypowiedzenie Regulaminu oznacza rezygnację z Konta i wiąże się z usunięciem danych przez PWN.
- Brak wypowiedzenia oznacza akceptację zmian. Pierwsze logowanie po zmianach wymaga ich potwierdzenia.
- Zmiany Regulaminu nie wpływają na prawa nabyte przed ich wejściem w życie.
- Regulamin obowiązuje od dnia 15.05.2024.
WZÓR FORMULARZA ODSTĄPIENIA OD UMOWY
(formularz ten należy wypełnić i odesłać tylko w przypadku chęci odstąpienia od Umowy sprzedaży)
– Adresat:
Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. Gottlieba Daimlera 2, e-mail:
bok@medico.pzwl.pl
– Ja/My(*) niniejszym informuję/informujemy(*) o moim/naszym odstąpieniu od umowy sprzedaży
następujących towarów(*) umowy dostawy następujących towarów(*) umowy o dzieło polegającej
na wykonaniu następujących towarów(*)/o świadczenie następującej usługi(*)
– Nazwa produktu
– Data zawarcia umowy(*)/odbioru(*)
– Imię i nazwisko konsumenta(-ów)
– Adres konsumenta(-ów)
– Numer konta bankowego
– Podpis konsumenta(-ów) (tylko jeżeli formularz jest przesyłany w wersji papierowej)
– Data
(*) Niepotrzebne skreślić.
„Regulamin”
Postanowienia ogólne
- Właścicielem i administratorem platformy medycznej pod nazwą „Platforma Medyczna Medico EDU”, funkcjonującej pod adresem: https://medico.pzwl.pl/edu („Platforma”), jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. Gottlieba Daimlera 2, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XIV Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000067444, NIP: 5260152235, o kapitale zakładowym w wysokości 4.250.606 PLN (wpłaconym w całości).
- Z PWN można się skontaktować poprzez:
- listownie na adres siedziby: Gottlieba Daimlera 2, 02-460 Warszawa;
- adres poczty elektronicznej: bok@medico.pzwl.pl,
- numery telefonu: +48 509-842-401 lub 22 695-45-42.
- Dane wskazane w ust. 2 powyżej służą także jako punkt kontaktowy dla organów państw członkowskich, Komisji i Rady Usług Cyfrowych, w związku z uprawieniami nadanymi przez Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2022/2065 z dnia 19 października 2022 r. w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz zmiany dyrektywy 2000/31/WE (akt o usługach cyfrowych) (Tekst mający znaczenie dla EOG). Kontakt może odbywać się w języku polskim oraz angielskim.
- Regulamin określa warunki i zasady funkcjonowania Platformy oraz prawa i obowiązki Użytkowników. Platforma dostępna jest również za pośrednictwem urządzeń mobilnych.
- Treść Regulaminu znajduje się na Platformie pod adresem: https://medico.pzwl.pl/regulamin. Regulamin jest udostępniany Użytkownikowi nieodpłatnie w formie, która umożliwia jego pozyskanie, odtwarzanie i utrwalanie.
- Z Biurem Obsługi Klienta można się skontaktować pod adresem e-mail: bok@medico.pzwl.pl lub pod numerem telefonu: +48 509-842-401 lub 22 695-45-42. BOK czynne jest w godzinach 8-17.
Definicje
- BOK – Biuro Obsługi Klienta PWN, dostępne pod adresem e-mail bok@medico.pzwl.pl – całą dobę i pod numerem telefonu +48 509-842-401 lub 22 695-45-42 w godzinach 8-17.
- Klient – osoba prawna, jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej, która zawiera z PWN umowę o dostęp do Platformy dla Użytkowników.
- Konsument – pełnoletnia osoba fizyczna, posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych, dokonująca zakupów w Platformie w zakresie niezwiązanym bezpośrednio z jej działalnością gospodarczą lub zawodową lub pełnoletnia osoba fizyczna, posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych, dokonująca zakupów w Platformie w zakresie związanym bezpośrednio z jej działalnością gospodarczą, gdy z treści tej umowy wynika, że nie posiada ona dla klienta charakteru zawodowego, wynikającego w szczególności z przedmiotu wykonywanej przez niego działalności gospodarczej, udostępnionego na podstawie przepisów o Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej.
- Konto – indywidualny dla każdego Użytkownika panel, uruchomiony na jego rzecz przez PWN, po dokonaniu przez Użytkownika Rejestracji.
- Moderacja – działania podejmowane przez PWN, mające na celu wykrywanie, identyfikowanie i zwalczanie Niedozwolonych Treści, w tym środki wdrażane przez PWN, które wpływają na ich dostępność, widoczność i osiągalność Niedozwolonych Treści, w szczególności ograniczenie dostępu do Niedozwolonych Treści lub ich usunięcie, lub które wpływają na możliwość przekazywania takich informacji przez Użytkowników, w szczególności zawieszenie lub usunięcie Konta oraz zablokowanie Użytkownikowi możliwości korzystania z Platformy.
- Niedozwolone Treści – Treści Użytkownika zabronione przez powszechnie obowiązujące przepisy prawa, w tym m.in. propagujące przemoc lub naruszające dobra osobiste i inne prawa osób trzecich lub Treści niezgodne z Regulaminem.
- Prawa konsumenta – ustawa o prawach konsumenta z dnia 30 maja 2014 roku (Dz.U. z 2020 r. poz. 287 ze zm.).
- PWN – Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. Gottlieba Daimlera 2, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XIV Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000067444, NIP: 5260152235, adres poczty elektronicznej: bok@medico.pzwl.pl, numer telefonu: +48 509-842-401 lub 22 695-45-42, o kapitale zakładowym w wysokości 4.250.606 PLN (wpłaconym w całości).
- Regulamin – niniejszy regulamin.
- Treści – materiały i/lub informacje przechowywane i udostępnione przez PWN w ramach Platformy na żądanie Użytkownika, w szczególności opinie, komentarze, posty, zalecenia dla pacjenta.
- Treść Cyfrowa – Treści wytwarzane i dostarczane w postaci cyfrowej niezapisane na materialnym nośniku, dostarczane w ramach Umowy przez PWN za pośrednictwem Platformy na rzecz Użytkownika.
- Umowa – oznacza umowę o dostarczanie treści cyfrowych, świadczenie usług cyfrowych lub umowę o świadczenie usług.
- Usługa – usługi świadczone przez PWN drogą elektroniczną za pośrednictwem Platformy, uregulowane Regulaminem.
- UŚUDE – ustawa o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 roku (Dz. U. z 2020 r. poz. 344 ze zm.).
- Użytkownik – pełnoletnia osoba fizyczna, posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych, korzystająca z Platformy na podstawie zaproszenia w związku z umową zawartą przez Klienta.
Usługi świadczone drogą elektroniczną
- PWN jest usługodawcą usług świadczonych drogą elektroniczną w rozumieniu UŚUDE. Regulamin stanowi jednocześnie regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną w rozumieniu art. 8 UŚUDE.
- Za pośrednictwem Platformy, PWN świadczy następujące Usługi:
- Konto,
- Newsletter,
- opinie,
- dostarczanie Treści Cyfrowych,
- wtyczki SuperMemo,
- MediChat,
- Narzędzia kliniczne,
- inne usługi dostępne na Platformie, aktualnie dostępne dla Użytkowników.
- Przed rozpoczęciem korzystania z Platformy każdy Użytkownik ma obowiązek zapoznania się z treścią Regulaminu. Korzystając z Platformy, w tym zakładając Konto, Użytkownik wyraża zgodę na treść Regulaminu oraz zobowiązuje się do jego przestrzegania.
- Dla współpracy z systemem teleinformatycznym, którym posługuje się PWN i w celu korzystania z Platformy, Użytkownik musi dysponować sprzętem i systemem spełniającym następujące minimalne wymagania techniczne:
- stabilne połączenie z siecią Internet;
- przeglądarka internetowa umożliwiająca wyświetlanie na ekranie komputera dokumentów HTML. Przeglądarka powinna akceptować pliki cookies. System współpracuje poprawnie z następującymi przeglądarkami, w najnowszej zaktualizowanej wersji:
- Google Chrome,
- Mozilla Firefox,
- Opera,
- Safari,
- Microsoft EDGE,
- poprawnie skonfigurowana poczta elektroniczna.
- W przypadku, gdy korzystanie z oferowanych Usług wymaga spełnienia dodatkowych warunków technicznych, warunki te wskazane są w ich opisie, znajdującym się przy danej Usłudze na stronie Platformy.
- W przypadku Usług dostępnych za pomocą urządzeń mobilnych, warunkiem ich świadczenia jest posiadanie właściwego rodzaju urządzenia mobilnego zainstalowanie jednej z preferowanych przeglądarek internetowych w najnowszych dostępnych wersjach z oficjalnych źródeł:
- Chrome for Android,
- Safari on iOS,
- Samsung Internet,
- Opera Mobile.
- Z zastrzeżeniem zdania kolejnego, Użytkownik przyjmuje do wiadomości, że dostęp do treści znajdujących się na Platformie ograniczony jest wyłącznie do odtworzenia lub wyświetlenia treści, bez możliwości ich pobrania, modyfikacji, ingerencji w ich treść, z wyłączeniem treści wyraźnie udostępnionych do pobrania przez PWN.
- Użytkownik zobowiązuje się do niepodejmowania działań, które mogłyby zagrozić prawidłowemu funkcjonowaniu Platformy. W ramach Platformy zabronione jest korzystanie z wirusów, botów, robaków bądź innych kodów komputerowych, plików lub programów (w szczególności automatyzujących procesy skryptów i aplikacji bądź innych kodów, plików lub narzędzi). Zakazane jest dodawanie treści o charakterze bezprawnym przez Użytkowników.
- Użytkownik zobowiązany jest w szczególności do:
- niedostarczania i nieprzekazywania Niedozwolonych Treści;
- korzystania z Platformy w sposób niezakłócający jej funkcjonowanie, w szczególności poprzez użycie określonego oprogramowania lub urządzeń,
- niepodejmowania działań takich jak: rozsyłanie lub umieszczanie w ramach Platformy niezamówionej informacji handlowej (spam),
- korzystania ze Platformy w sposób nieuciążliwy dla innych Użytkowników oraz dla PWN,
- korzystania z wszelkich treści zamieszczonych w ramach Platformy jedynie w zakresie własnego użytku osobistego,
- korzystania z Platformy w sposób zgodny z przepisami obowiązującego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej prawa, postanowieniami Regulaminu, a także z ogólnymi zasadami korzystania z sieci Internet.
- PWN jest uprawniony do monitorowania i Moderowania Treści. PWN nie używa narzędzi służących do automatycznego Moderowania treści.
- PWN umożliwia Użytkownikom zgłaszanie obecność Niedozwolonych Treści w Portalu. Do zgłaszania Niedozwolonych Treści stosuje się odpowiednio postanowienia § 8 Regulaminu, z zastrzeżeniem ust. 12 poniżej.
- W zgłoszeniu Użytkownik jest zobowiązany podać:
- dokładną elektroniczną lokalizację Treści w postaci bezpośredniego linku URL do Treści,
- przyczyny uznania Treści za Niedozwoloną Treść;
- oświadczenie potwierdzające powzięte w dobrej wierze przekonanie osoby lub podmiotu dokonujących zgłoszenia, że informacje i zarzuty w nim zawarte są prawidłowe i kompletne.
- W razie powzięcia informacji o Niedozwolonych Treściach PWN podejmie stosowane działania mające na celu ich Moderację. W razie powzięcia jakichkolwiek informacji dających podstawę do podejrzenia, że popełniono lub może dojść do popełnienia przestępstwa PWN zgłosi ten fakt do odpowiednich organów ścigania.
- Jeśli PWN dysponuje danymi umożliwiającymi skontaktowanie się z Użytkownikiem, który umieścił Niedozwoloną Treść, powiadomi go o dokonanej Moderacji. Powiadomienie zawiera co najmniej wskazanie podstawy umownej i/lub prawnej, na której PWN opiera swoją decyzję.
- Użytkownikowi, który umieścił Niedozwoloną Treść, przysługuje prawo odwołania od decyzji PWN, o której mowa w ust. 14 powyżej, z zastrzeżeniem że czas na złożenie odwołania wynosi 6 miesięcy od dnia otrzymania przez Użytkownika decyzji PWN, o której mowa w ust. 14 powyżej.
- PWN zastrzega, że korzystanie z Usług określonych w Regulaminie może wiązać się ze standardowym ryzykiem związanym z wykorzystaniem sieci Internet i rekomenduje Użytkownikom przedsięwzięcie odpowiednich kroków w celu ich zminimalizowania. PWN zapewnia działanie systemu teleinformatycznego, który umożliwia korzystanie z usług świadczonych drogą elektroniczną, w sposób uniemożliwiający dostęp osób nieuprawnionych do treści przekazu składającego się na te usługi, w szczególności przy wykorzystaniu technik kryptograficznych odpowiednich dla właściwości świadczonych usług, a także jednoznaczną identyfikację stron usług świadczonych drogą elektroniczną. W razie planowanych przerw, modernizacji lub też w innych podobnych wypadkach, PWN powiadomi o nich Użytkownika poprzez udostępniony mu adres e-mail lub poprzez komunikat na Platformie.
- Rozpoczęcie przez Użytkownika korzystania z Usług objętych Regulaminem, dostępnych w ramach Platformy, jest równoznaczne z zawarciem umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną.
- Zgoda Użytkownika na korzystanie z Usług może być w każdej chwili cofnięta. Rozwiązanie umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną, wykonywanej na zasadach określonych w Regulaminie, dokonuje się w sposób opisany w Regulaminie. Rozwiązanie ww. umowy następuje poprzez zaprzestanie korzystania z Platformy lub usunięcie Konta.
- Do reklamacji usług świadczonych drogą elektroniczną stosuje się odpowiednio postanowienia § 8 Regulaminu, przy czym termin na zgłoszenie reklamacji liczy się od momentu wystąpienia zdarzenia uzasadniającego złożenie reklamacji.
- W sprawach nieuregulowanych w Regulaminie w zakresie świadczenia usług drogą elektroniczną zastosowanie mają powszechnie obowiązujące przepisy prawa, w szczególności UŚUDE.
- Newsletter:
- Usługa Newslettera dostępna jest wyłącznie dla Użytkowników, którzy zapisali się na Newsletter.
- W celu skorzystania z usługi Newslettera, Użytkownik zobowiązany jest wypełnić formularz na Platformie poprzez podanie swojego adresu e-mail. Niedozwolone jest korzystanie z adresu e-mail, z którego korzysta inna osoba.
- Użytkownik otrzymuje potwierdzenie zapisania do usługi Newslettera na wskazany przez niego adres e-mail.
- Podanie przez Użytkownika adresu e-mail jest konieczne do wykonania usługi Newslettera.
- Usługa Newslettera jest dobrowolna, nieodpłatna i świadczona wyłącznie po dokonaniu zapisu.
- Usługa Newslettera polega na dostarczaniu treści dotyczących PWN, jego oferty, aktualności i informacji dotyczących Platformy oraz usług i treści na nim udostępnianych. Newsletter zawiera informacje handlowe i marketingowe PWN, jego kontrahentów i podmiotów powiązanych.
- Newsletter jest wysyłany cyklicznie przez czas nieoznaczony, do momentu zakończenia przez Użytkownika korzystania z Newslettera lub świadczenia tej usługi przez PWN.
- Użytkownik zapisany na Newsletter może zrezygnować z tej usługi w każdej chwili poprzez kliknięcie w link dezaktywacyjny znajdujący się w każdej wiadomości e-mail wysyłanej do Użytkownika w ramach Newslettera lub poprzez wysyłkę rezygnacji na adres e-mail: bok@medico.pzwl.pl.
- PWN może zrezygnować ze świadczenia usługi Newslettera w każdym momencie, po poinformowaniu o tym Użytkowników zapisanych na Newsletter.
- Opinie:
- PWN pozyskuje opinie (np. opinie, polecenia, referencje i inne formy wyrażania oceny) Użytkowników korzystających z oferowanych przez PWN Usług oraz publikuje je na Platformie i wykorzystuje do innych form promocji.
- Opinie są pozyskiwane poza Platformą, w ramach kontaktów indywidualnych.
- Wystawione opinie są publikowane na Platformie z oznaczeniem stopnia naukowego, imienia i nazwiska osoby ją wystawiającej, za jej zgodą.
- Opinia nie może zawierać treści objętych prawami własności intelektualnej osób trzecich.
- Autor opinii może w każdej chwili zgłosić wniosek o usunięcie treści z Platformy.
- Opinie pochodzą wyłącznie od osób, które skorzystały z usług lub towarów PWN, a tym samym są weryfikowane przez PWN pod kątem pochodzenia od podmiotów, które faktycznie użyły lub nabyły dany towar lub skorzystały z Usługi.
- Narzędzia kliniczne:
- PWN świadczy usługę Narzędzi klinicznych polegającą na udostępnianiu kalkulatorów i przeliczników związanych z działalnością medyczną,
- Usługa Narzędzi klinicznych dostępna jest dla zalogowanych Użytkowników,
- Świadczenie usługi Narzędzi klinicznych rozpoczyna się wraz z rozpoczęciem ich używania i kończy z zamknięciem okna przeglądarki. Wyniki wyszukiwania są zapamiętywane na Platformie.
- Reklamacje w zakresie działania Narzędzi klinicznych Użytkownik może zgłaszać do PWN, zgodnie z § 8 Regulaminu
Platforma
- Celem funkcjonowania Platformy jest udostępnianie Użytkownikom bazy profesjonalnej i aktualizowanej wiedzy medycznej, w szczególności publikacji medycznych oraz bazy leków.
- PWN udostępnia, między innymi, następujące funkcjonalności na Platformie: dostęp do bazy wiedzy, bazy leków, bazy zaleceń, śledzenia i personalizacji treści.
- PWN uprawniony jest do aktualizacji, zmiany lub usuwania dostępnych na Platformie treści lub funkcjonalności.
- Wszystkie materiały i treści prezentowane na Platformie mają charakter informacyjny i służą pogłębianiu wiedzy oraz wspomaganiu nauki Użytkowników. Publikowane materiały i treści nie stanowią porady medycznej i powinny być każdorazowo dostosowane do indywidualnego stanu zdrowia pacjenta. PWN dokłada wszelkich starań, aby informacje i dane zawarte na Platformie były poprawne merytorycznie i oparte o źródła naukowe, jednak nie należy ich traktować jako uniwersalnych wytycznych postępowania. W związku z powyższym PWN jest wolny od odpowiedzialności za jakiekolwiek skutki działań Użytkowników podejmowanych w oparciu o dostępne na Platformie treści lub materiały. Użytkownik przyjmuje do wiadomości, że wyniki wyszukiwania mogą się różnić w zależności od treści zapytania Użytkownika.
- W celu wypełnienia obowiązku wynikającego z art. 12 ust. 1 pkt 19 i 20) Ustawy o Prawach Konsumenta, PWN informuje, że udostępniane na Platformie Treści Cyfrowe mają funkcjonalności wskazane w jej opisie na Platformie. PWN dokłada wszelkich starań w zastosowaniu technicznych środków ochrony przed nieuprawnionym dostępem.
- Treści Cyfrowe są kompatybilne ze sprzętem cyfrowym lub oprogramowaniem wskazanym w § 3 ust. 4 i 6 Regulaminu.
- Wsparcie techniczne Użytkownik może otrzymać, kontaktując się z PWN na następujący numer telefonu: +48 509-842-401 lub adres e-mail: bok@medico.pzwl.pl.
Rejestracja Konta na Platformie
- Użytkownik Platformy rejestruje Konto na podstawie zaproszenia w związku z umową o dostęp do Platformy zawartą z PWN przez Klienta („Rejestracja”).
- Dostęp do Konta wymaga zalogowania, po zarejestrowaniu się przez Użytkownika, zgodnie z procedurą określoną poniżej.
- Użytkownik może bezpłatnie zarejestrować Konto, z zastrzeżeniem, że w celu uzyskania dostępu do treści na Platformie, konieczne jest otrzymanie zaproszenia. Użytkownik otrzymuje zaproszenie bezpośrednio od Klienta albo od PWN – w zależności od ustaleń poczynionych przez Klienta i PWN.
- Użytkownik, który otrzymał wiadomość e-mail z zaproszeniem, powinien otworzyć link aktywacyjny przekierowujący do Formularza Rejestracyjnego udostępnionego na Platformie, a następnie wypełnić i przesłać drogą elektroniczną ww. Formularz Rejestracyjny.
- Użytkownik taki otrzymuje dostęp do Platformy w zakresie wynikającym z umowy zawartej pomiędzy Klientem a PWN.
- Użytkownik ponosi odpowiedzialność za prawdziwość i prawidłowość danych podanych przez niego w Formularzu Rejestracyjnym.
- Użytkownik może dokonać wyłącznie jednej Rejestracji Konta na Platformie i posiadać jedno Konto.
- Podczas Rejestracji Użytkownik ustala hasło do Konta. Loginem Użytkownika jest adres e-mail. Użytkownik zobowiązany jest nie udostępniać Konta osobom trzecim, w szczególności nie podawać im loginu i hasła do Konta. PWN nie ponosi odpowiedzialności za czynności dokonane przez nieuprawnione osoby trzecie, które uzyskały dostęp do Konta, w szczególności w wyniku niedochowania zasad ostrożności przez Użytkownika przy posługiwaniu się loginem i hasłem do Konta.
- Wypełniając Formularz Rejestracyjny, Użytkownik:
- potwierdza zapoznanie się, akceptację i przyjęcie do stosowania postanowień Regulaminu oraz zapoznanie się z Polityką Prywatności;
- może wyrazić zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną w celu marketingu produktów oraz usług PWN oraz podmiotów z nim współpracujących, jak również zgodę na przesyłanie przez PWN oraz podmioty z nim współpracujące informacji handlowych w rozumieniu UŚUDE.
- Po przesłaniu prawidłowo wypełnionego Formularza Rejestracyjnego, Użytkownik otrzymuje potwierdzenie dokonania Rejestracji drogą elektroniczną na podany w Formularzu Rejestracyjnym adres poczty elektronicznej.
- Użytkownik uprawniony jest do zmiany danych podanych w Formularzu Rejestracyjnym poprzez odpowiednią zakładkę na Koncie.
- Usunięcie Konta jest równoznaczne z rezygnacją z korzystania z Platformy. Użytkownik może usunąć Konto samodzielnie, po zalogowaniu, z poziomu panelu zarządzania. Użytkownik potwierdza wolę usunięcia Konta, postępując zgodnie z kolejnymi krokami wskazanymi na Platformie. PWN potwierdza usunięcie Konta przez Użytkownika. Po usunięciu Konta, nie ma możliwości jego przywrócenia.
Wtyczka SuperMemo
- Użytkownikom, którzy są zalogowani, PWN udostępnia Wtyczkę SuperMemo.
- Za pośrednictwem wtyczki SuperMemo Użytkownik przechodzi na stronę internetową platformy www.SuperMemo.com i może z niej korzystać w zakresie określonym poniżej oraz na podstawie regulaminu platformy www.SuperMemo.com.
- Administratorem platformy www.SuperMemo.com i dostawcą usług na platformie jest SuperMemo World Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, ul. Wesoła 3, 60-598 Poznań, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy Poznań Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000027598, NIP: 782-22-16-681, kapitał zakładowy: 70.000,00 PLN.
- Za pośrednictwem Wtyczki SuperMemo – Użytkownik uzyskuje dostęp do kursów przeznaczonych do nauki do Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego (PES). Pozostałe kursy oferowane przez SuperMemo.com dostępne są dla Użytkownika na zasadach określonych w regulaminie platformy SuperMemo oraz w ramach wykupionej tam subskrypcji.
- Kursy, o których mowa w ust. 4 powyżej świadczone są na podstawie regulaminu platformy SuperMemo.com. Regulamin platformy SuperMemo.com dostępny jest na jej stronach internetowych oraz pod linkiem https://www.supermemo.com/pl/regulamin-serwisu-supermemo-com.
- W celu skorzystania z kursów SuperMemo, przeznaczonych dla Użytkownika, Użytkownik zobowiązany jest – po przejściu do platformy SuperMemo – zarejestrować konto użytkownika na tej platformie zgodnie z jej regulaminem.
- Użytkownik, który ma już konto na platformie SuperMemo, może zalogować się swoimi danymi, aby skorzystać z dostępnych usług.
- Reklamacje w zakresie działania Wtyczki SuperMemo Użytkownik może zgłaszać do PWN, zgodnie z § 8 Regulaminu. W przypadku reklamacji w zakresie działania usługi kursów, reklamacje należy zgłaszać do administratora SuperMemo.com zgodnie z regulaminem platformy SuperMemo.com.
MediChat
- W ramach Platformy, PWN świadczy usługę MediChat polegającą na generowaniu odpowiedzi na wprowadzane przez Użytkownika pytania w szczególności z zakresu medycyny. Odpowiedzi generowane są na podstawie wzorców i informacji zawartych przede wszystkim w materiałach naukowych, artykułach udostępnianych przez PWN w ramach Platformy, a także określonych, zweryfikowanych przez PWN stronach internetowych i innych publicznie dostępnych źródłach. Każda wygenerowana odpowiedź jest opatrzona informacją o jej źródle.
- MediChat to usługa świadczona drogą elektroniczną w oparciu o technologię sztucznej inteligencji, w szczególności o ChatGPT udostępniany przez zewnętrznego dostawcę, tj. spółka OpenAI Ireland Limited z siedzibą pod adresem 1st Floor, The Liffey Trust Centre, 117-126 Sheriff Street Upper, Dublin 1, D01 YC43, Irlandia lub innych dostawców wskazanych na Platformie.
- Użytkownik akceptuje, że odpowiedź wygenerowana przez MediChat oparta jest na sztucznej inteligencji oraz, że odpowiedzi te mają charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako porady specjalistyczne.
- MediChat oparty jest na zamkniętej bazie danych opartej na materiałach i treściach udostępnianych przez PWN na Platformie, a także w wybranych przez PWN stronach internetowych.
- PWN informuje, że pomimo wysokiego zaawansowania technologicznego, MediChat może generować nieścisłe, niepełne lub błędne informacje. Użytkownik powinien zawsze dodatkowo zweryfikować dane.
- Użytkownik ponosi pełną odpowiedzialność za sposób wykorzystania informacji wygenerowanych przez MediChat. PWN nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikające z korzystania z tych treści. Podczas korzystania z MediChat Użytkownika obowiązują również pozostałe postanowienia odnoszące się do Treści zawarte w Regulaminie.
- W celu skorzystania z usługi MediChat Użytkownik musi zalogować się na Konto.
- Reklamacje w zakresie działania usługi MediChat Użytkownik może zgłaszać do PWN, zgodnie z § 8 Regulaminu.
Reklamacje
- Reklamacje dotyczące realizacji usług przez PWN lub funkcjonowania Platformy mogą być zgłaszane poprzez formularz dostępny na Koncie lub poprzez kontakt z Biurem Obsługi Klienta.
- Reklamacja powinna zawierać imię, nazwisko, aktualny adres Użytkownika oraz dokładny opis i wskazanie okoliczności stanowiących podstawę reklamacji.
- Reklamacja Użytkownika będącego Konsumentem dotycząca problemów z umową o dostarczanie Treści Cyfrowych stanowi jednocześnie żądanie doprowadzenia Treści Cyfrowych do zgodności z umową.
- Konsument ma obowiązek współpracować z PWN, w rozsądnym zakresie i przy zastosowaniu najmniej uciążliwych dla siebie środków technicznych (w tym przykładowo przy zastosowaniu komunikacji e-mailowej, telefonicznej, poprzez przesłanie wymaganych printscreenów), w celu ustalenia, czy brak zgodności Treści Cyfrowej z umową w odpowiednim czasie wynika z cech środowiska cyfrowego Konsumenta.
- PWN po otrzymaniu reklamacji zgodnie z ust. 1 i 2 powyżej, ustosunkuje się do niej w terminie 14 (czternastu) dni kalendarzowych od dnia doręczenia reklamacji. Odpowiedź na reklamację jest udzielana pisemnie za pośrednictwem poczty lub za pośrednictwem zwrotnej wiadomości e-mail.
- W zakresie reklamacji Użytkownik może realizować uprawnienia przyznane mu przez przepisy Ustawy o prawach konsumenta, m.in. za brak zgodności Treści Cyfrowej z Umową.
- W przypadku odstąpienia przez Użytkownika od Umowy w wypadku reklamacji, PWN może mu uniemożliwić dalsze korzystanie z Usługi, w szczególności poprzez zablokowanie Konta.
- PWN ponosi odpowiedzialność za brak zgodności z umową Treści Cyfrowej dostarczanych jednorazowo lub w częściach, który istniał w chwili ich dostarczenia i ujawnił się w ciągu dwóch lat od tej chwili. Domniemywa się, że brak zgodności Treści Cyfrowej z umową, który ujawnił się przed upływem roku od chwili dostarczenia Treści Cyfrowej, istniał w chwili ich dostarczenia.
- W przypadku Treści Cyfrowych dostarczanych w sposób ciągły PWN ponosi odpowiedzialność za brak zgodności z umową takiej Treści Cyfrowej, który wystąpił lub ujawnił się w czasie, w którym zgodnie z umową miały być dostarczane. Domniemywa się, że brak zgodności Treści Cyfrowej z umową wystąpił w tym czasie, jeżeli w tym czasie się ujawnił.
- Domniemania określone w ust. 8 i 9 powyżej nie mają zastosowania, jeżeli:
- środowisko cyfrowe Konsumenta nie jest kompatybilne z wymaganiami technicznymi, o których PWN poinformował go w sposób jasny i zrozumiały przed zawarciem umowy;
- Konsument, poinformowany w jasny i zrozumiały sposób przed zawarciem umowy o obowiązku współpracy z PWN, w rozsądnym zakresie i przy zastosowaniu najmniej uciążliwych dla siebie środków technicznych, w celu ustalenia, czy brak zgodności Treści Cyfrowej z umową w odpowiednim czasie wynika z cech środowiska cyfrowego Konsumenta, nie wykonuje tego obowiązku.
- Niezgodność Treści Cyfrowych ma miejsce wtedy, gdy:
- niezgodny z umową jest ich opis, rodzaj, ilość, jakość, kompletność, funkcjonalność, kompatybilność, interoperacyjność oraz dostępność wsparcia technicznego i aktualizacji,
- nie będą one pozostawały przydatne do szczególnego celu, do którego są potrzebne konsumentowi, o którym konsument powiadomił przedsiębiorcę najpóźniej w momencie zawarcia umowy i który przedsiębiorca zaakceptował,
- nie będą one nadawać się do celów, w których zazwyczaj korzysta się z Treści cyfrowej tego rodzaju, z uwzględnieniem obowiązujących przepisów prawa, norm technicznych lub dobrych praktyk,
- nie będą one nadawać się do celów, w których zazwyczaj korzysta się z Treści cyfrowej tego rodzaju, z uwzględnieniem obowiązujących przepisów prawa, norm technicznych lub dobrych praktyk, chyba że przedsiębiorca wykaże, że:
- nie wiedział o danym publicznym zapewnieniu i oceniając rozsądnie nie mógł o nim wiedzieć,
- przed zawarciem umowy publiczne zapewnienie zostało sprostowane z zachowaniem warunków i formy, w jakich publiczne zapewnienie zostało złożone, lub w porównywalny sposób,
- publiczne zapewnienie nie miało wpływu na decyzję konsumenta o zawarciu.
- nie będą one dostarczone z akcesoriami i instrukcjami, których dostarczenia konsument może rozsądnie oczekiwać,
- nie będą one zgodne z wersją próbną lub zapowiedzią, które zostały udostępnione konsumentowi przez przedsiębiorcę przed zawarciem umowy.
- PWN doprowadza do zgodności z umową reklamowanej Treści Cyfrowej w rozsądnym czasie od chwili, w której zostanie poinformowany o zaistniałych okolicznościach, bez nadmiernych niedogodności dla Konsumenta, uwzględniając charakter oraz cel Treści Cyfrowej, w jakim są wykorzystywane.
- Konsument może złożyć oświadczenie o obniżeniu ceny albo odstąpieniu od umowy, gdy:
- doprowadzenie do zgodności z Umową jest niemożliwe albo wymaga nadmiernych kosztów po stronie PWN,
- doprowadzenie do zgodności z umową okazało się nieskuteczne,
- brak zgodności Treści Cyfrowej z Umową jest na tyle istotny, że uzasadnia natychmiastowe obniżenie ceny albo odstąpienie od umowy,
- z oświadczenia PWN lub okoliczności wyraźnie wynika, że nie doprowadzi on Treści Cyfrowych do zgodności z Umową w rozsądnym czasie lub bez nadmiernych niedogodności dla Konsumenta.
- PWN może dokonać zmiany Treści Cyfrowej, która nie jest niezbędna do zachowania jej zgodności z umową, z uzasadnionych przyczyn wskazanych w § 10 ust. 5 Regulaminu. Nie jest możliwe dokonanie zmiany Treści Cyfrowej dostarczanych w sposób jednorazowy.
- Po wyczerpaniu postępowania reklamacyjnego Użytkownikowi przysługuje prawo do dochodzenia nieuwzględnionych roszczeń w sądzie powszechnym właściwym miejscowo według przepisów kodeksu postępowania cywilnego.
- Użytkownik ma możliwość skorzystania z pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń, m.in. poprzez złożenie przez Użytkownika po zakończeniu postępowania reklamacyjnego wniosku o wszczęcie mediacji lub wniosku o rozpatrzenie sprawy przed sądem polubownym (wniosek można pobrać na stronie internetowej https://uokik.gov.pl/download/6984). Wykaz Stałych Polubownych Sądów Konsumenckich działających przy Wojewódzkich Inspektoratach Inspekcji Handlowej dostępny jest na stronie internetowej: http://www.uokik.gov.pl/wazne_adresy.php#faq596. Pozasądowe dochodzenie roszczeń po zakończeniu postępowania reklamacyjnego jest bezpłatne.
- Reklamacje złożone przez Klientów będących przedsiębiorcami będą rozpatrywane na zasadach ogólnych.
Prawa autorskie
- W ramach korzystania z Platformy, PWN udziela Użytkownikom niewyłącznej, nieprzenoszalnej licencji, na czas obowiązywania umowy, do korzystania z treści poprzez Konto, w tym do przeglądania lub pobierania udostępnionych w tym celu treści, na następujących polach eksploatacji:
- wprowadzania do pamięci komputera Użytkownika,
- wykorzystywania w dowolnej formie, wyłącznie dla potrzeb własnych Użytkownika (w tym w celu wspomagania praktyki zawodowej Użytkownika).
- Platforma oraz zawarte w niej Treści, w tym publikacje, materiały i informacje objęte są autorskimi prawami majątkowymi i osobistymi.
- Użytkownik uprawniony jest do korzystania z publikacji, materiałów i informacji, prezentowanych na Platformie jedynie w zakresie własnego użytku osobistego i zawodowego, tj. wspomagania prowadzenia praktyki zawodowej Użytkownika. Wykorzystywanie ich w innym zakresie jest dopuszczalne wyłącznie na podstawie odpowiedniego upoważnienia udzielonego przez uprawniony podmiot.
- Wszelkie logotypy (znaki towarowe) prezentowane na Platformie są objęte ochroną przewidzianą w przepisach prawa powszechnie obowiązującego.
- Naruszenie praw wskazanych w niniejszym paragrafie będzie skutkowało odpowiedzialnością prawną.
Postanowienia końcowe
- Administratorem danych osobowych Użytkowników Platformy jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. Gottlieba Daimlera 2. Dane osobowe Użytkownika przetwarzane są na zasadach opisanych w zakładce „Polityka Prywatności”, pod linkiem https://medico.pzwl.pl/polityka-prywatnosci.
- PWN zastrzega sobie prawo do wykluczenia z użytkowania Platformy Użytkownika, którego działania są sprzeczne z prawem, dobrymi obyczajami lub Regulaminem lub odrębnymi regulaminami regulującymi funkcjonalności Platformy dostępnymi na niej i zaakceptowanymi przez Użytkownika, co jest równoznaczne z usunięciem Konta z Platformy.
- Wszelkie nieprawidłowości techniczne dotyczące działania Platformy należy zgłaszać poprzez formularz dostępny na Koncie lub poprzez kontakt z BOK.
- W kwestiach nieuregulowanych Regulaminem stosuje się przepisy prawa polskiego, w tym Kodeksu Cywilnego oraz Ustawy z 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
- PWN zastrzega sobie prawo do zmiany Regulaminu z ważnych przyczyn, w tym:
- zmiany przepisów prawa regulujących dostarczanie Treści Cyfrowych lub świadczenie usług drogą elektroniczną przez PWN wpływająca na wzajemne prawa i obowiązki stron umowy zawieranej pomiędzy Użytkownikiem a PWN;
- konieczność dostosowania działalności PWN do nakazów, orzeczeń, postanowień lub wytycznych wynikających z:
- decyzji właściwego w zakresie działalności PWN organu administracji publicznej wpływającej na wzajemne prawa i obowiązki określone w umowie zawieranej pomiędzy Użytkownikiem a PWN; lub
- orzeczenia sądowego znajdującego zastosowanie w zakresie działalności PWN wpływającego na wzajemne prawa i obowiązki określone w umowie zawieranej pomiędzy Użytkownikiem a PWN;
- zmiana sposobu świadczenia usług drogą elektroniczną przez PWN spowodowana wyłącznie względami technicznymi lub technologicznymi;
- zmiana zakresu lub zasad świadczenia przez PWN usług, do których stosują się postanowienia Regulaminu, poprzez wprowadzenie nowych, modyfikację lub wycofanie przez PWN dotychczasowych funkcjonalności lub usług objętych Regulaminem i oferowanych Użytkownikowi;
- połączenie, podział albo przekształcenie PWN lub zmiana innych danych PWN;
z zachowaniem warunków i okresu wypowiedzenia, o których mowa poniżej.
- PWN, wprowadzając zmianę w Regulaminie, zobowiązany jest poinformować o tym za pośrednictwem Platformy, z zastrzeżeniem, że zmiany wejdą w życie w terminie nie krótszym niż 14 (czternaście) dni od ogłoszenia tych zmian. Okres wskazany w zdaniu poprzednim może ulec skróceniu, gdy zmiana będzie wynikała ze zmiany obowiązujących przepisów prawa, a czas między publikacją aktu prawnego, z którego wynika konieczność zmiany, a jego wejściem w życie jest krótszy niż 14 dni lub w wypadku, gdy zmiana wynika z prawomocnego wyroku lub decyzji, które nakazują ich wykonanie w terminie krótszym niż 14 dni.
- Użytkownicy, którzy dokonali Rejestracji i posiadają Konto, są informowani o zmianie Regulaminu poprzez przesłanie na adres poczty elektronicznej wskazany przez nich, informacji o zmianie Regulaminu.
- Użytkownikom, którzy dokonali Rejestracji i posiadają Konto, przysługuje prawo do wypowiedzenia Regulaminu. Użytkownik może dokonać wypowiedzenia Regulaminu w terminie 14 dni od dnia otrzymania wiadomości e-mail o zmianie postanowień Regulaminu.
- Wypowiedzenie Regulaminu przez Użytkownika, który dokonał Rejestracji i posiada Konto, równoznaczne jest z rezygnacją z posiadania Konta. Wypowiedzenie Regulaminu wiąże się dla PWN z obowiązkiem usunięcia danych Użytkownika z bazy danych.
- Niezłożenie przez Użytkownika, który dokonał Rejestracji i posiada Konto, oświadczenia o wypowiedzeniu Regulaminu w terminie 14 dni od dnia otrzymania wiadomości e-mail o zmianie postanowień Regulaminu oznacza akceptację zmienionego Regulaminu z zastrzeżeniem, że pierwszej po zmianie Regulaminu logowanie się Użytkownika do Platformy odbywa się po potwierdzeniu przez Użytkownika zapoznania się z treścią Regulaminu ze zmianami.
- Ewentualna zmiana Regulaminu w żaden sposób nie może wpłynąć na prawa nabyte przez Użytkownika w związku z użytkowaniem Platformy przed datą wejścia w życie zmiany Regulaminu.
- Regulamin obowiązuje od dnia 08.04.2025
ZAŁĄCZNIK nr 1
WZÓR FORMULARZA ODSTĄPIENIA OD UMOWY
(formularz ten należy wypełnić i odesłać tylko w przypadku chęci odstąpienia od Umowy sprzedaży)
– Adresat:
Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. Gottlieba Daimlera 2,
e-mail: bok@medico.pzwl.pl
– Ja/My(*) niniejszym informuję/informujemy(*) o moim/naszym odstąpieniu od umowy sprzedaży następujących towarów(*) umowy dostawy następujących towarów(*) umowy o dzieło polegającej na wykonaniu następujących towarów(*)/o świadczenie następującej usługi(*)
– Nazwa produktu
– Data zawarcia umowy(*)/odbioru(*)
– Imię i nazwisko konsumenta(-ów)
– Adres konsumenta(-ów)
– Numer konta bankowego
– Podpis konsumenta(-ów) (tylko jeżeli formularz jest przesyłany w wersji papierowej)
– Data
(*) Niepotrzebne skreślić.